Sam Simon bőkezű filantróp és állatbarát volt. Évek óta küzdött a rákkal, kaliforniai otthonában halt meg. A negyedik évad után kiszállt a Simpson családból, és executive producerként vett részt a sorozat készítésében.
Ötvenkilenc éves korában elhunyt Sam Simon, A Simpson család című animációs sorozat társalkotója, bőkezű filantróp és állatbarát, aki évek óta küzdött gyógyíthatatlan daganatos betegségével.
Ügynöke szerint a televíziós forgatókönyvíró és executive producer a kaliforniai Pacific Palisades-ben lévő otthonában hunyt el vasárnap. Simonnál 2012-ben diagnosztizáltak előrehaladott vastagbélrákot, és az orvosok akkor három-hat hónapra becsülték az életkilátásait.
A Beverly Hillsben felnőtt producer 1989-ben Matt Groeninggel és James L. Brooksszal indította útjára A Simpson családot, de a negyedik évad után kiszállt, és csak az executive produceri címet tartotta meg magának, amellyel azóta is évente 20-30 millió dollárt keresett.
A The Associated Press hírügynökségnek adott 2013-as interjújában a producer elmondta, hogy vagyonát – amelyet a média százmillió dollárra becsült – jótékonysági célokra akarja fordítani.
Az általa 2002-ben létrehozott Sam Simon Alapítvány egyebek mellett gazdátlan kutyák kiképzését finanszírozta, hogy segítőkutyaként rokkant emberek mellé kerülhessenek. Simon más szervezetek, köztük a Mercy for Animals és a Sea Shepherd Conservation Society munkáját is támogatta, továbbá Los Angelesben élelmiszerbankot hozott létre.
2013-ban a Peta állatvédő szervezet norfolki főhadiszállása a Sam Simon Központ nevet kapta a producer támogatásának elismeréseként.
A Simpson család megszületése előtt Simon közreműködött egyebek közt a Taxi, a Cheers és a The Tracey Ullman Show című televíziós sorozatokon dolgozott. Írói és executive produceri pályafutása során kilenc Primetime Emmy-díjat - a legjobb amerikai, főműsoridőben sugárzott televíziós-műsorok részére kiosztott elismerést - nyert el.
A filantróp producer haláláról értesülve Matt Groening Simon "fenomenális tehetségét, intelligenciáját és agyafúrt humorát" méltatta, Brooks a "legnagyobbak egyikeként" emlékezett kollégájára.