2014. augusztus. 18. 09:06 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. augusztus. 18. 09:51 Kult

Haldokló rákbetegnek küldte utolsó üzenetét Robin Williams – videó

Egy végstádiumban lévő új-zélandi lánynak küldött halála előtt videóüzenetet Robin Williams. A 21 éves Vivian Waller bakancslistáján szerepelt, hogy találkozhasson a színésszel. A brit Daily Mail szerint a rövid videó volt a 63 évesen elhunyt sztár utolsó üzenete.

„Sok szeretettel üdvözöllek… ezt már kipipálhatod a bakancslistádon” – mondta Robin Williams a rövid üzenetben, amelynek végén puszit dobott a címzettnek.

A videót nem sokkal halála előtt rögzítette webkamerával. Címzettje a 21 éves új-zélandi Vivian Williams volt, akinél januárban diagnosztizáltak tüdő-, bél- és májrákot. A lány haldoklik, hospice házban ápolják, és az utolsó kívánságait tartalmazó bakancslistájára írta fel, hogy láthassa az amerikai színészt.

Az állapota már nem tette lehetővé, hogy Aucklandből az Egyesült Államokba utazzon, ezért egyik barátja néhány hónapja felvette a kapcsolatot a színésszel, és kérte: üzenjen Viviannek.

A Daily Mail cikkéből nem derül ki egyértelműen, pontosan mikor rögzítette a videót Robin Willams. Csak annyit írtak, hogy e-mailben küldte el a felvételt a családnak.

Vivian februárban összeházasodott barátjával, Jack-kel. A párnak van egy egyéves kislánya. A férfi az egyik új-zélandi portálnak azt mondta: úgy döntött, nyilvánosságra hozzák az üzenetet, mert nagyon szerették Robin Williamset, és meg akarták mutatni mindenkinek, milyen csodálatos ember volt.

Robin Williamset múlt hétfőn holtan találta meg kaliforniai otthonában az asszisztense. A rendőrség másnap megerősítette, hogy a színész öngyilkos lett. Felesége múlt héten mondta el, hogy férje nemcsak depresszióval, hanem Parkinson-kórral is küzdött, de erről már nem volt képes nyíltan beszélni.

 

 

 

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.