X-faktoros szereplése miatt nem kapta meg végül a számára korábban felkínált állást Mitru Tímea, aki a hvg.hu-nak elmondta, nem fog kompromisszumokat kötni, ha a személyiségéről van szó. Bár Miskolcon már lenne munkája, a zene Budapesthez köti, így itt próbálkozik tovább.
A szokatlan előadásával a zsűrit és a közönséget is sokkoló Mitru Tímea az X-faktor első adása előtti hetekben nyert el egy fővárosi állást, melynek keretein belül egy budapesti zeneiskolában tanított volna.
A produkció után azonban az általa meg nem nevezni kívánt intézmény vezetősége közölte, mégsem szeretnének vele együtt dolgozni, mivel az általa képviselt stílus nem illeszkedik az iskola profiljába.
"Anyukám mondta, hogy álljak ki magamért, de nem akarok bajt a dologból. Részemről lezártam a történteket" – mondta Mitru, aki – habár szerinte Miskolcon már lenne állása –, mégis inkább a fővárosi ingázást és állásinterjúkat választja: "Budapesten rengeteg zenés klub van, ahol fel lehetne lépni".
"Az incidens után is kaptam egy megkeresést egy zeneiskolától. El is mentem az elbeszélgetésükre és azt mondták, azonnal kezdhetek, ha kiszedem a piercingeket az arcomból. De én nem szedem ki őket" – mesélt a passzív társadalmi rebellitásról a Miskolcon szüleivel és egy nyúllal élő Mitru a hvg.hu-nak. A legkeményebb műfajokból szakadt 25 éves szolfézstanár az X-Faktorba saját elmondása szerint azért jelentkezett, hogy egy énekest kereső zenekar felfigyeljen rá. "Január óta nincs zenekarom, és nagyon szeretnék már újra színpadra állni" – fogalmazott.
Mitrunak szerencsére nem sok ideje lesz elúszott állásán keseregni, hiszen az X-Faktor zsűrije Szikora Róbert gáncsoskodása ellenére továbbjuttatta. Az énekesnő szerint nyuszija otthonról szurkol neki.
Időközben több politikai párt és személyiség is kiállt a véleményük szerint diszkrimináció áldozatául esett tanárnő mellett. Nem csak a PM-es Szabó Rebeka akadt ki a történteken , de a Munkáspárt 2006 is közleményben háborgott: "a zenei ízlés mindenkinek a magánügye, azonban ha emiatt valakit elbocsátanak az állásából, az már a társadalom közügye. Nem akarunk olyan országban élni, ahol a munkának és a dolgozó embereknek nincs értékük, és ilyen mondvacsinált indokokkal elbocsáthatók, derékba törve ezzel tisztességes emberek karrierjét".