Íme a világ legforróbb csókjai - élje át őket újra
Játékos, szenvedélyes, leszbikus, kellemetlen – sokféle csók hathat ránk mélyen és felkavaróan a képernyőn, és szinte mindegyikből lehet tanulni valamit. Top 10-es lista Valentin-nap elé. Lehet gyakorolni.
A csók – The Kiss (1896, William Heisse)
Az 1896-os, 47 másodperces felvétel egyike az első olyan filmeknek, amelyet filmszínházban nézhettek meg a nézők. Ártatlan csókjelenetével megjelenésekor hatalmas felháborodást keltett.
Egyes kritikusok egyenesen undorítónak nevezték, és az sem volt ritka, hogy vetítésekor rendőrt hívtak.
Elfújta a szél – Gone with the Wind (1939, Victor Fleming)
Ha hinni lehet Vivien Leigh amerikai színésznőnek, nem érdemes őt irigyelni a filmtörténet egyik leghíresebb csókjáért, Clark Gable ugyanis súlyos halitózissal (rossz lehelet, szájszag) küzdött.
Sonka, sonka – Jamón Jamón (1992, Bigas Luna)
Ez Penélopé Cruz első, debütáló filmje, amiben több forró jelenete is van későbbi férjével, Javier Bardemmel. A spanyol filmszatíra leforgatása és a valódi kapcsolat létrejötte között tizenhat év telt el, azóta pedig már a házaspár első gyermeke is megszületett.
Csokoládé – Chocolat (2000, Lasse Hallström)
Romantikus vígjáték Juliette Binoche és Johnny Depp főszereplésével. A kiválasztott jelenet tanulsága szerint egy csokoládébolttal nem csak egy falu lakóit lehet meghódítani. De hogy mégse legyen olyan tökéletes a kép: valójában Deppnek a sok csokievés miatt hatalmas küzdelem volt a szerep. Elmondása szerint jóval több csokoládét evett, mint akart, így csak másodperceken múlt, hogy nem jelenet közben hányta el magát.
Amelie csodálatos élete – Le Fabuleux Destin d’Amélie Poulain (2001, Jean-Pierre Jeunet)
Párizsnál és a Montmartre-nál nehéz elképzelni jobb helyszínt egy romantikus csókhoz. Ez a film pedig egy idealizált, pajkos, furcsa előjáték Audrey Tautou és Mathieu Kassovitz szerelmi beteljesüléséhez.
A sötétség útja - Mullholland Drive (2001, David Lynch)
Erotikus thriller, pszicho-horror, vagy éppen melodramatikus love story Los Angeles utcáin, erős leszbikus csókjelenettel Naomi Watts és Laura Harring interpretálásában. Érdekes ugyanakkor, hogy Naomi Watts nem erotikusként, hanem szívszaggatóként élte meg a filmbéli kapcsolatot. Azt viszont elismerte, hogy a vásznon ez másképp tűnik.
Közelebb - Closer (2004, Mike Nichols)
A Patrick Marber színdarabjából született filmet egyes kritikusok Mozart Cosi fan tutte című vígoperájának modern, tragikus verziójának tekintik. Két házaspár életének összefonódásából Jude Law és Julia Roberts csókját választottuk. Aki szerelmes, jól is hazudik.
Szerelmünk lapjai – The Notebook (2004, Nick Cassavetes)
Rachel McAdams és Ryan Gosling – akik között állítólag azonnal megvolt a kémia - csókjelenetében és annak előjátékában minden benne van: csónakázás, vihar, szürreális számú lúd, és bőrig ázott testek. A Ryan Gosling rajongóknak érdemes tudniuk, hogy a fiatal Noah szerepére a rendező egy olyan ismeretlen színészt keresett, aki "nem jóképű".
Túl a barátságon - Brokeback Mountain (2005, Ang Lee)
Az Oscar-díjas kanadai–amerikai filmdráma központi témája a férfiszerelem, ezzel pedig épp annyi vitát váltott ki, mint amennyi elismerést. Hollywoodban nem akadt olyan rendező, aki elvállalta volna a filmet – többségükben ugyanis még élénken élt a kép, ami Jonathan Demme-et a Philadelphia miatt körülvette.
Bár a forgatás során a két színész – Heathe Ledger és Jake Gyllenhaal remekül összebarátkozott, a pletykáknak mégis elejét vette, hogy Ledger az életben is feleségül vette filmbéli kedvesét, Michelle Williamset.
Csinibaba (1996, Tímár Péter)
Zárásképp egy kis magyar melankólia az el nem csattant csókokról. Mert valaki mindenkinek kell.