Legyen újra férfi. Reggel ébressze maximális hangerővel a szomszédokat a Paradise Cityvel, vegye elő a pisztolyos-rózsás pólót, merészebbek a cilindert is, a többi érzés, ahogy közeledik az este, jön magától. Elmegy csütörtök este megnézni a művészt, aki bearanyozta az ifjúságát?
Ki ő? Saul Hudson, de így leginkább a szülei, a volt osztályfőnöke, még az angliai Stoke-ban és az amerikai adóhatóság munkatársai ismerik. Valamint annak a barátjának az apja, akinek a Slash nevet köszönheti. Bár többen azt állítják, Slashnek (Húgyos) hardcore és csodálatos ívet formázó attraktív ürítési szokásai után nevezték el, valójában azért ragadt rá a név, mert egy másodpercig sem bírt nyugodtan ülni a fenekén, mindig tépett valahová. Lassan 50 éves lesz, már nem annyira virgonc. Második feleségével és két gyermekével Los Angelesben él.
Mint nyilatkozta, utoljára évekkel ezelőtt, a Velvet Revolver idején rosszalkodott, régi havarjával, Duff McKagannal, ami nem is lett volna olyan nagy baj. A nagy baj azért történt, mert velük volt az énekes Scott Weiland is, aki Slash szerint nem az ördöggel cimborál, hanem maga az ördög.
Veszélyes vonzalmak. Slash tizenéves korában ismerkedett meg az alkohollal, és sokáig mély barátságot ápolt a backstage kedvenc whiskey márkájával, a Jack Danielsszel. Bár a mondás – „Csak két barátom van: Jim Beam és Jack Daniels” – a Motörhead zenekar tagjától, Lemmytől származik, Slash a GNR-es években szívesen fotóztatta magát a jelképévé vált viselete, a fekete cilinder, tépett póló és bőrnadrág mellett a kezében tartott vagy a keze ügyében lévő palackkal.
Szenvedélyes dohányos: korábban Marlborot szívott, de egy francia turnén áttért a Gitanes-ra, egyszerűen azért mert megtetszett neki a doboza. Az egyéb szenvedélyeivel kapcsolatosan sincs titkolni valója. A nyolcvanas évek végén a rock zenekarok környékén nyüzsögtek a dílerek, de ő jobban szerette azokat a forrásokat, amelyeket a hétköznapi emberek is használnak. Saját bevallása szerint rajta volt a heroinon, de csodák csodájára valahogy sikerült lepattannia róla. Az alkohollal nem volt soha problémája, miként a szexszel sem.Axl Rose, a GNR énekese egyszer azt mondta, olyan hírek terjednek róluk, hogy AIDS-es, buzi, szodomista szatírok, ami annyira nevetséges, hogy cáfolni sem érdemes.
Amikor a GNR nem turnézott, a rajongók biztosra vették: a tagok elvonón vannak, viszont amikor híre ment egy új turné kezdetének, biztosak lehettek abban, hogy elszöknek onnan.
Éjjel-nappal. Slash egyik híres mondása: „Egyszer két évig úton voltunk, aztán egyszer csak kiraktak a Los Angelesi repülőtéren, ahonnan már nem volt hova mennem. Talán ezért van az is, ha hazamegyek Los Angeles-be, automatikusan ott is kiveszek egy szállodai szobát.” Egy másik – nyilván szintén tapasztalati úton szerzett – meglátása a turnén egymásba folyó időről: „Valahol a világon mindig hajnali öt óra van.”
Szakmai sikerek. Slash sokat köszönhet a GNR-nek, de sokat is tett azért, hogy a kilencvenes években ők legyenek a legtöbbet hivatkozott, kereskedelmileg is sikeres rock zenekar.
A GNR-t tavaly beiktatták a Rock and Roll Hall of Fame tagjai közé. A Time magazin szerint a XXI.században Slash a 10 legjobb elektromos gitáron játszó zenészek egyike. A Rolling Stone magazin a világ 100 legjobb gitárosát összegző listáján a 65., a Guitar World rangsorában (A 100 legnagyobb gitárszóló) a November Rain a 6. A Total Guitar magazinban a Sweet Child O’ Mine az első helyet szerezte meg A világ 100 legjobb riffje szavazáson. Slash a Gibson gitárokat és a Marshall erősítőket preferálja, a cégek pedig őt. Természetesen egy-egy modelljüket róla nevezték el.
A fantasztikus, de még az is lehet, a GNR csúcsteljesítményének számító Appetite for Destruction lemezről ez áll a Minden idők 500 legjobb albuma című könyvben: "Gitárosuk, Slash a blues érzelmességét és a punk energiáját adta hozzá a zenéjükhöz."
Hírnév. „A hírnév olyan, mintha te is csak egy rajzfilmfigura lennél: Miki egér, Frédi és Béni, Guns N’Roses. A hírnévben egyedül az a jó, amikor ott állsz a színpadon. A többi egy kalap szart sem ér.”
A program. Nagy kérdés, játssza-e Slash a Guns N’Roses klasszikusokat? Miért ne játszaná. Amikor az énekes Myles Kennedyvel összerakták a 20-22 dalból álló programot, természetesen figyelembe vették, hogy Slash korábbi zenekarát, a Snakepit sem tagadta meg, de a mostani turnén legutóbbi albumát, az Apocalyptic Love-ot mutatja be. A turné eddigi állomásainak dalsorrendjében a három hatalmas GNR opusz (Welcome to the Jungle, Paradise City, Sweet Child O’ Mine) a show végére került. Egészen korán elnyomja azonban a Nightrain-t és a Civil Wart is. Egyébként meg 1991-ben ezt vetette oda a RockPowernak: "Ha a Guns felbomlana, akkor is tovább játszanék, de sosem tudnám lerázni magamról, hogy a Guns gitárosa vagyok."