Hajdú Péter minden nap imádkozik, a feleségén kívül az összes barátnőjét megcsalta, életében először pedig úgy került címlapra, hogy egy újságíró kérésére nyilvánosan megfogta egy nő mellét egy vidéki diszkóban. A médiát mindig kiszolgálta, most éppen egy könyvvel saját magáról. Állítólag azért, hogy megmutassa az igazi arcát.
"Dilettáns, sértő, és gusztustalan írás, amely nyílván tetszik, annak a pár degeneráltnak, akikkel esténként leissza magát, majd maszturbálnak egy jót egy 1987-es NDK pornófilmre."
Némi borzongással olvastuk vissza Hajdú Péter kollégánknak írt levelét, amit a tévés a Frizbi Hajdú Péterrel című műsorról született kritikánkra reagált.
Ha nem olvastuk volna ezt a levelet, és nem szembesültünk volna azzal sem, milyen lekezelően beszélt Hajdú a bíróságon nemrég a neki nyilvánvalóan rengeteg nézettséget hozó Choli Daróczi Józsefről, illetve az is elkerülte volna a figyelmünket, amikor az egyébként az elesetteket a képernyőn rendszeresen segítő tévés egyszerre két rokkantaknak fenntartott parkolóhelyet foglalt el az autójával, sokkal kevésbé éreztük volna disszonánsnak, hogy a róla szóló könyv bemutatóját az Andrássy út egyik legelegánsabb termében rendezték meg. Hajdú Péterről – aki tisztában van vele, hogy megosztó személyiség – sok jelző eszünkbe juthat, de az elegáns nem feltétlenül csúszik be a TOP5-ba.
De mint az a Vörös Tamás (a TV2 Aktív című műsorának volt főszerkesztője) által jegyzett, Mr. Frizbi - Hajdú Péter igazi arca című könyvből is kiderül, a tévés, akinek a lakodalma a Hiltonban volt, (szerinte, ha nem is az évszázad, de az évtized esküvője volt az övék), a hálószobája pedig 60 négyzetméteres, szereti a luxust.
Egykori kollégája, Dömsödi Gábor azt írja a magyar televíziózás működését Friderikusz Sándoron és Hajdú Péteren keresztül bemutató, még készülő könyvében, hogy Hajdút két dolog motiválja: a pénz és a nézettség.
A most bemutatott interjúkötet nagy része sem üzen gyökeresen mást: az ismertség gátlástalan megszerzéséhez való leplezetlen vonzódás rajzolódik ki belőle. A tévés oldalakon keresztül mesél arról, hogyan használta pályája kezdetétől tudatosan a bulvármédiát azért, hogy címlapra kerülhessen, és ott is maradhasson. Mindenáron.
Az első ilyen megjelenéséért például nem kellett mást tennie, mint megfognia egy nő mellét egy vidéki diszkóban egy mellszépségversenyen, amit ő vezetett. Nem reprezentatív kutatásaink szerint sajnos még így is él olyan ember Magyarországon, aki nem tudja, ki Hajdú Péter.
"Kiszolgáltam őket"
Hajdú azóta tette nyitott könyvvé a magánéletét, hogy ráeszmélt: "nem a napi képernyős jelenlét a fontos, nem attól lesz valaki ismert: az újságok, a bulvár teszi sztárrá az embert”. […] "Az elején még én hívogattam az újságírókat, és én mondtam el, éppen kivel jöttem össze vagy mi történt velem a hétvégén. […] Mindent megírattam."
Egy idő után fordult a kocka, és már az újságírók keresték őt, a helyzet viszont akkor sem lett kevésbé kiábrándító. "Az újságírók hívtak nap mint nap, hogy nincs-e valami sztorim, mert írnának rólam szívesen. Ilyenkor – ha nem volt kéznél valami jó ötletem – kértem fél órát, hogy kitaláljak valamit. Valahogy sosem felejtettem el visszaszólni, mindig kiszolgáltam őket." A rossz hír az, hogy a műsorvezető úgy érzi, ha ebbe egyszer beleállt, akkor amíg vissza nem vonul, ott is kell maradnia.
Bálint Antónia ellopta a show-t
Az utolsó mért adat szerint jóval több mint száz nőhöz volt köze, és mindet meg is csalta, kivéve a feleségét. Legalábbis ezt írja. Meg azt, hogy volt olyan időszak, amikor kétnaponta váltogatta őket, sőt, olyan is, amikor az egy éjszaka is hosszútávnak számított nála.
Mivel hírességek között mozgott, sok ismert barátnője volt. Ábel Anita, BB Zsanett (vele csak a bulvársajtó nyomására, a lány akkori ismertségét kihasználva volt együtt négy hétig, mára viszont a vezetéknevére sem emlékszik), Szabó Erika, Oszter Alexandra, vagy éppen Bálint Antónia.
Az a Bálint Antónia, akit Hajdú gyermekei anyjával, Sarka Katával csalt meg, illetve vele is. És az a Bálint Antónia, akinek remekül időzített érkezésével sikerült tökéletesen elvennie a show-t Hajdú Pétertől könyve bemutatóján, amikor immár legjobb barátnőjeként pördült oda Mr. Frizbi felesége mellé az esemény kellős közepén.
Attól a pillanattól kezdve nem igazán érdekelt senkit, miről beszél Hajdú Péter a pódiumon. Bár próbálta türelmesen kezelni a helyzetet, végül kicsúszott a száján egy őszinte mondat: "ezek mit csinálnak az én könyvbemutatómon?"
Nem érezte Sarka Katát
A first lady-t tökéletesen alakító Sarka Katának - akit a rendezvény meghívott férfitagjai, élükön Schmuck Andorral, valamiért éppen úgy ölelgettek, mintha hozzájuk is tartozna – külön fejezetet szentel Hajdú. Ezeken az oldalakon bevallja, hogy eleinte egyáltalán nem érezte őt. "Gyönyörű volt, de úgy gondoltam, még gyerek. Húszéves volt akkor." (Sarka Kata most 26 éves - a szerk.)
Ha pedig esetleg mély tájékozatlanságunkban azt gondolnánk, Sarka Kata már azelőtt is ismert volt, hogy ők találkoztak volna, a műsorvezető ezt is tisztázza. "Kata mellettem vált ismertté, és ő volt az első olyan nő az életemben, akit nem csaltam meg."
Azt is felfedi, hogy az esküvőjükön negyven civil ruhás rendőr vigyázott rájuk, és egy időben testőrökkel jártak, emögött pedig egy "nagyon durva történet volt". Mivel rendőrségi ügy lett belőle, többet nem is árul el, egy biztos: Sarka Kata nagyon nagy veszélynek volt kitéve, és mindkettejüket többször megfenyegették.
Pont ezért lépett be a képbe Rozi jós is, akihez – bár nyilván nem hisz az ilyesmiben - akkor ment el Hajdú, amikor Kata nyom nélkül eltűnt egy időre. Ez éles helyzet volt, a tévés alapesetben a meditáció és a napi imádság adag megemelésével vészeli át a nehéz időszakokat.
"Szar", "borzasztó", "pocsék"
Hajdú a nők mellett sokat beszél szakmai útjáról is: neki mindig egy tévéstúdió volt "álmai homokos tengerpartja", ezt pedig meg is kapta. Tinédzserkora óta készült a sikerre, de a tehetsége sajnos nem volt egyértelmű. Először kicsit kesereg amiatt, hogy kezdeti tapasztalatlansága iránt semmi empátiát nem mutatott a környezete, de aztán némi gyermeteg sértődöttséggel bevallja: valóban rossz volt. Épp ezért hamar rájött, hogy egyedül kevés ahhoz, hogy igazán jót alkosson.
Akkoriban annyira alulteljesített, hogy saját kollégái próbálták meg kirúgatni. "A Névshowrban eleinte csak ott ültem Dömsödi Gábor mellett a díszletben, és sokszor még a vendégek sem értették, mit keresek ott." Első önálló interjúját is igen önkritikusan illeti három markáns szóval: szar, borzasztó, pocsék.
Azóta több mint ezer beszélgetésen van túl, de kínosnak csak az elsőt érezte. Élete első politikusinterjúját Orbán Viktorral készítette, aki nagy hatással volt rá abban a néhány órában, amit együtt töltöttek. Látta őt beszélgetni egy gesztenyeárus nővel, és együtt kávéztak a McDonald’s-ban. Orbán ott ajánlotta fel neki a tegeződést. Rajta kívül még két ember volt Hajdúra komolyabb hatással: Vitray Tamás és Medgyessy Péter.
Az évek során természetesen minden megváltozott. Ha olyan rosszindulatúak lennénk, hogy azt gondoljuk, Hajdú Péter előre megírt kérdések alapján vezeti a Frizbit, a könyvből az is egyértelművé válik: nincs fülhallgató a fülében, nincs súgógépe, és soha nincsenek előre leírt kérdései.
Mindig vállaltan használta a bulvárt, műsora pedig szintén vállaltan bulvárszempontból közelíti meg a történeteket: ezt egy figyelmes és körültekintő kiszólásban azoknak az olvasóinak is külön elmagyarázza, akik esetleg "Spinozán vagy Nádas Péteren szocializálódtak volna".
Amikor a riporter azt kérdezi tőle, sikeres embernek tartja-e magát, magabiztosan érkezik a válasz:
Igen, abszolút, de minden relatív.
Ezzel pedig egyet kell, hogy értsünk.