Videoklip-koncert és iszapbirkózás a Sziget második napján
A délutáni zivatar több szempontból is jótékony hatásúnak bizonyult, például elmosta a fesztivál első napját szinte kibírhatatlanná tévő porfelhőt. Emellett pedig szociális ragasztóként is szolgált, az eső nyomán megjelenő tócsákban ugyanis egy idő után feltűntek a lelkes dagonyázók, sőt, még egy rögtönzött iszapbirkózás-bajnokság is szerveződött. Emellett azért zene is volt, a szupersztár DJ-ktől kezdve a jazz Mick Jaggeréig. Hangulatjelentés a második napról.
Az esti stage-dive "gyakorlórepülése" © Stiller Ákos |
Ezután azonban egy időre a Sziget-szerte, de főként a Nagyszínpad környékén kialakult tócsák vették át a főszerepet, amelyekben lépten-nyomon lehetett dagonyázókat, bokáig vízben táncoló fesztiválozókat látni. A legnagyobb látványosságot kétségkívül a Nagyszínpadnál lévő keverőpult mögött kialakult iszabirkózás szolgáltatta, amelyhez egy idő után három „egyengatyát” viselő fiatalember is csatlakozott a bámészkodók legnagyobb örömére.
HVG Fotóblog |
Nézegessen további képeket a Sziget fesztiválról a HVG Fotóblogján. Tovább>> |
HVG Fesztiválmelléklet |
Fesztiválmelléklet az eheti HVG-ben. Keresse az újságárusoknál! |
Ehelyt kell újfent elismeréssel adózni a hangosítás előtt, amely igaz ugyan, hogy talán egyetlen fokkal halkabb volt az optimálisnál, azonban – még zeneértő fülek számára is – kristálytisztán szólt. A koncertélmény viszont nem volt tökéletes, lévén a két előadóművészből szinte semmit nem lehetett látni, a hangsúlyt a kivetítőkön látható vizuális showra helyezték. Ez azonban pont a dolog élő mivoltából vont le, ugyanis ezzel az erővel akár egy jó koncert DVD-t, akár egy videoklipet is nézhetett volna a nagyérdemű.
Ők voltak? Vagy a világ két legmázlistább roadja? © Stiller Ákos |
A koncertről kijutni külön túlélőtúra volt, a sziget nyugati oldalán, a kijárat felé vezető utat közel negyedórába tellett elérni. Ezután a Klubrádió Jazzszínpada felé vettük az irányt, előtte azonban tettünk egy kitérőt az Open Stage felé, ahol egy nagyon kellemes felfedezést tettünk: a Gravefruit nevű együttes koncertjébe futottunk bele, akik a reggae és a hip-hop metszéspontjában állnak, némi rockos elemekkel megtűzdelve. Az énekesnő hangja kellemesen simogatott a kőkemény basszusok után, s az egész bandát élvezet volt nézni, ahogy valódi örömzenét játszottak ugyancsak lelkes rajongóiknak.
Ezután – mintegy levezetésként – következett egy igazi jazz-legenda, a gitár Paganinijeként is emlegetettt Mike Stern koncertje. Az 54 éves Sternről – aki megjelenésében és színpadi mozgásában is Mick Jaggert idézte – elmondható, hogy szinte mindent látott már, amit ebben a műfajban csak lehet, együtt játszott ugyanis Billy Cobhammel, s 1981-ben maga Miles Davis választotta ki, hogy visszatérésekor megfelelő hátteret produkáljon. Az andalító gitárfutamokat egy igen kiváló szaxofonos, valamint egy a műfajhoz képest meglepően dinamikus dobos kísérte, utóbbi a lábdobokat sem kímélte, s szinte láttuk magunk előtt, amint Stern koncertje után átül egy punkbanda mögé, a ritmusszekcióba.
Összességében a második nap – az eső ellenére – is jól sikerült, s újfent megbizonyosodtunk róla, hogy a Szigeten az igazán tuti koncertekbe véletlenül lehet belefutni, illetve, hogy a nagyobb helyszínek mellett érdemes bekukkantani a kisebb színpadokra, sátrakba is, ahol helyenként igazi csemegéket lehet felfedezni a hot-dog árusok és tetoválószalonok árnyékában.