2005. július. 25. 14:51 MTI Utolsó frissítés: 2005. július. 25. 19:11 Kult

A főváros eladja a Mammut I-II mozikat

Nyilvános pályázattal, 1,9 milliárd forint limitáron, plusz 500 millió forint hiteltartozás átvállalásával eladja a Mammut I-II multiplex moziját a fővárosi önkormányzat, illetve a testület tulajdonában lévő Budapest Film Rt. és Budapest Film kft.

Tájékoztatásuk szerint az rt. igazgatósága azért kezdeményezte a mozik eladását, mivel a multiplexek látogatottsága csökken, s a kialakuló helyzet válságot idézhet elő.
   
Az önkormányzat tárgyal a Margit körút-1. Kft. eladásáról; a kft. értékesítése gyakorlatilag a Mammut I. bérleti jogát, a Mammut II. tulajdonjogát, valamint az üzemeltetési szerződések együttes eladását jelenti.
   
Schiffer János (MSZP) főpolgármester-helyettes a kulturális bizottság rendkívüli ülésére benyújtott előterjesztésében megállapítja, hogy az rt. az Art mozi-hálózat évi, mintegy 150 millió forintos veszteségét a Corvin és a Mammut multiplexek keresztfinanszírozásával fedezte idáig.
   
A főpolgármester-helyettes szerint az idei év első felében a multiplex piacon felerősödő és várhatóan tartós negatív tendenciák miatt a két Mammut mozi már nem képes megtermelni az Art mozik finanszírozásához szükséges pénzt.
   
Az rt. igazgatósága és felügyelő bizottsága is egyetértett azzal, hogy a két multiplex mozi eladásából származó bevétel egy részéből, egymilliárd forintból, Metropolis Film néven alapítványt  hozzanak létre a művész mozik finanszírozására.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.