2005. június. 15. 09:51 MTI Utolsó frissítés: 2005. június. 15. 09:57 Kult

A Ludwig helyét a Várban a Nemzeti Galéria vette át

A Művészetek Palotájába költözött Ludwig Múzeum helyén jövő tavaszra tervezi első kiállítását a Magyar Nemzeti Galéria; az intézmény a nagy érdeklődésre tekintettel szeretné meghosszabbítani a Munkácsy-kiállítást .

"A Ludwig Múzeum birtokbavétele nagy előrelépés a galéria számára, ugyanakkor nagyon sok feladatot ad" - tájékoztatott Bereczky Loránd főigazgató, miután aláírta a múzeum épületére szóló használatbavételi szerződést. Hozzátette: a Budavári Palota "A" épületében egyelőre nincs légkondicionálás, ezért csak a berendezés jövő évi beszerelése után, várhatóan tavasszal tervezik az első kiállítást.
   
Meghosszabbított Munkácsy
Július végére 200 ezer?
A Munkácsy a nagyvilágban című tárlatot a nagy érdeklődés miatt  augusztus 21-ig szeretné meghosszabbítani a múzeum.
A festő magán- és közgyűjteményekben őrzött alkotásait bemutató, eredetileg július 31-ig tervezett tárlat meghosszabbításához a tulajdonosok beleegyezése szükséges. Július végére várják a tárlat 200 ezredik látogatóját.
Az egykori Ludwig Múzeum épületében "komoly tervei vannak a galériának" - mondta, de az első kiállítás témájáról egyelőre nem árult el részleteket.
       
A múzeum "jelentős szellemi tevékenységét" jelzi az intézmény által az elmúlt másfél évben közreadott csaknem húsz kiadvány - emelte ki Bereczky Loránd.
A tizenkilenc magyar és külföldi nyelven kiadott katalógus és könyv a galéria tárlatait, kamara-kiállításait és háttérkutatásait mutatja be. A nyolcvannyolc szakértő közreműködésével létrejött kiadványban nyolcvanöt tanulmány olvasható.
   
A Múzeumok éjszakájával kapcsolatban a főigazgató megjegyezte: a többi intézményhez hasonlóan a Galéria is hajnali 2 óráig lesz nyitva június 25-ről 26-ra virradó éjjel. Felhívta ugyanakkor a figyelmet, hogy a Munkácsy-kiállítás biztonsági okok miatt akkor is csak csoportosan, vezetővel látogatható.
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.