2004. június. 07. 14:08 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Kult

TV: nem csak a húszrészeseké a világ

Lassanként már kezdjük elfelejteni, hogy a televízió nemcsak a sorozatok és a valóságshow-k színes, mozgó képeskönyve.

Lassanként már kezdjük elfelejteni, hogy a televízió nemcsak a sorozatok és a valóságshow-k színes, mozgó képeskönyve. Lehet filmeket is látni benne. Igaz, ritka az ilyesfajta ínyencség a tévék programjában, de ami fellelhető, azt igyekszünk tálalni. A heti tévé palettán különleges színfolt egy iráni film. Jafar Panahi A fehér léggömb című munkája (június 13. 09:55, DUNA Televízió) 1996-ban Cannes-ban FIPRESCI díjas lett, Tokióban pedig elnyerte a legjobb filmnek járó elismerést. Filmje március 21-én, az iráni újév és a tavasz első napján játszódik, amikor Razieh, a hétéves kislány nyakába veszi Teheránt, hogy számos elszántságot és bátorságot igénylő kaland során megszerezze a hőn áhított aranyhalat.

A 31. Magyar Filmszemle legjobb elsőfilmje, Mundruczó Kornél Nincsen nekem vágyam semmi című drámája (június 12. 01:40, DUNA Televízió) különös, kétpólusú életbe kalauzol. A történet hőse, a Nagy Ervin alakította Brúnó, az őt körülvevő vidéki idillből hetente kétszer a nagyvárosi prostik világába merül, míg a furcsa szerelmi négyszög és a hazugságok teremtette káosz be nem szippantja.

Böszörményi Géza filmrendezőt, aki e hónapban ünnepelte nyolcvanadik szülestésnapját, retrospektív sorozattal köszönti a Duna Televízió. A válogatásban a rendező életművének nyolc darabja kerül vetítésre, a sorozat következő darabja június 14-én 22.30-tól a Faludy György költőről szóló portréfilm, majd 15-én 20 órától ezt követi a Szívzűr.
hvg360 Balla István - Nemes Nikolett 2025. január. 12. 19:30

„Nem szólhat minden videó az orális nyalókendőről” – interjú a Nődokikkal, a TikTok orvos sztárjaival

Elsősorban orvosnak tartják magukat, de szabadidejükben tulajdonképpen megújították a tudományos ismeretterjesztést, amikor pár perces TikTok-videókban magyaráznak el bonyolult nőgyógyászati témákat. A „Nődokikat”, azaz Baradács Istvánt, Czébely-Lénárt Andrást és Csirzó Ádámot kérdeztük a videókról, a tabukról és az orális nyalókendőről.