2004. február. 06. 12:45 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Kult

Győzike után Ibrahim Ferrer sem kap amerikai vízumot

Nem kapott beutazási engedélyt az amerikai hatóságoktól négy Grammy-díjra jelölt kubai zenész, s ezzel meghiúsulni látszik a vasárnapi Los Angeles-i díjkiosztón való részvételük.

A négy zenész közül az egyik a többszörös Grammy-díjazott Ibrahim Ferrer.



A művészet politikai megfontolásoknak esett áldozatul - mondta a kulturális ügyekért felelős kubai miniszterhelyettes havannai sajtótájékoztatóján, amelyen Ferrer is jelen volt.



A múlt évben Budapesten is fellépett - s a tervek szerint idén áprilisban ismét Magyarországra látogató - Ferrer és egyik társa már a múlt ősszel Miamiban megrendezett "latin Grammyn" sem vehetett részt hasonló okokból. Akkor az amerikai hatóságok a késedelmesen benyújtott kérelemre hivatkozva tagadták meg a vízumot a kubai zenészektől.



Nem kapta meg most a beutazási vízumot a latin zene kategóriájában jelölt Amadito Valdes, Manuel Galvan és Barbarito Torres sem.



Az Egyesült Államok havannai érdekképviselete az amerikai bevándorlási törvény 212. cikkelyére hivatkozva utasította el a december végén benyújtott vízumkérelmeket, e rendelkezés alapján az amerikai hatóságok megtagadhatja a vízumot minden olyan külföldi állampolgártól, akiről úgy vélik, hogy beutazása sérti az Egyesült Államok érdekeit.



A napokban utasította el a budapesti amerikai konzulátus Gáspár Győzőnek, a Romantic elnevezésű popzenekar frontemberének vízumkérelmét is. A romákból álló zenekar két éve is csak jókora huzavona után jutott beutazási engedélyhez, és az amerikai hatóságok megtiltották nekik, hogy fellépjenek egy popfesztiválon.
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.