2003. március. 11. 18:50 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Kult

Oroszország műkincseket ad vissza Brémának

Oroszország március végén visszaadja Brémának a helyi műcsarnok háború végén elhurcolt grafikai gyűjteményét - erősítették meg Brémában és Berlinben. Az orosz fél szóbeli ígéretet tett a műkincsek visszaszolgáltatásra.

A 364 rajzból és grafikából álló gyűjteményt a háború végén egy Viktor Balgyin nevű szovjet tiszt fedezte fel az egyik brandenburgi kastélyban és vitette haza. A Rembrandt, Dürer és Tiziano grafikáit is tartalmazó anyagot a szentpétervári Ermitázsban őrzik, 1995-ben ki is állították őket. Ez eddig a legjelentősebb gyűjtemény, amelyet Németország visszaszerez Oroszországtól, ahol törvényt alkottak a hadizsákmányként megszerzett műkincsekről, az orosz állam tulajdonának nyilvánítva azokat. A brémai grafikai gyűjtemény azonban nem esik a törvény hatálya alá, mivel Balgyin a saját szakállára cselekedett, amikor rátette kezét a műtárgyakra. (MTI)
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.