Vállalkozás hvg.hu 2024. szeptember. 11. 12:10

A Honda három gyárban szünetelteti a termelést, és több mint 2000 dolgozót küldhetnek el

A cég szerint mindez egy széles körű stratégiaváltás része.

A Honda Motor munkahelyeket szüntet meg, és három kínai üzemében ideiglenesen leállította a termelést, így próbálják csökkenteni a felhalmozott készleteket, illetve megvalósítani egy szélesebb körű stratégiaváltást – írja a Bloomberg.

A helyi média beszámolói szerint a változások több mint 2000 dolgozót érintenek, a japán autógyártó legalábbis ennyi embernek ajánlott fel végkielégítési csomagot a Dongfeng Motor Grouppal közös vállalatánál. Mint a Dongfeng Honda írta keddi közleményében, a létszámcsökkentés „a fenntartható működés biztosítására és az elektromos járművekre való átállás felgyorsítására irányuló stratégia része” – közölte a Dongfeng Honda kedden a közösségi médián keresztül kiadott közleményében.

Az autóipar gyors átállása az elektromos autókra és az éles verseny Kínában ártott a külföldi, köztük a japán, az amerikai és a német autógyártók eladásainak és nyereségének, a Honda kínai eladásai például 21,48 százalékkal zuhantak 2024 első felében. Mint a Bloomberg írja, a japán autógyártónak van egy másik közös vállalata a Guangzhou Automobile Grouppal is, amely a kínai sajtó szerint szintén leépítéseket hajtott végre az év elején.

Hogyan teszi tönkre az elektromos autó az európai ipart?

A gyors elektromos átállás öncsonkításra kényszerítette az európai autóipart, ráadásul a kínai gyártóknak kedvez, akik kézben tartják az akkumulátoripari technológiát és a nyersanyagokat is – mondja Várkonyi Gábor autópiaci szakember. Interjú.

És nem csak a Honda van szorult helyzetben; mint néhány nappal ezelőtt írtuk, a Volkswagen a költségcsökkentés jegyében előre nem tervezett gyárbezárásokat fontolgat a németországi piacon, erre pedig korábban nem volt példa.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.