A kínai webshop mostantól óriásplatformnak minősül.
A digitális szolgáltatásokról szóló jogszabály (DSA) alapján hivatalosan online óriásplatformnak minősítette a Temut az Európai Bizottság pénteken.
Az EB közleménye szerint a kínai hátterű online piacteret havonta átlagosan több mint 45 millióan használják az Európai Unióban. Ez a – Temu által közölt – felhasználószám meghaladja a DSA-ban az online óriásplatformokra vonatkozóan meghatározott küszöböt. Csak a magyar vásárlói bázisa 1,25 millió fős volt áprilisban.
Azzal, hogy mától online óriásplatformnak minősül, a Temunak négy hónapon belül (azaz 2024. szeptember végéig) meg kell felelnie a DSA-ban szereplő legszigorúbb szabályoknak. Ezt azt jelenti például, hogy a platformnak megfelelően értékelnie és csökkentenie kell a szolgáltatásaiból eredő rendszerszintű kockázatokat, ideértve a hamisított áruk, a nem biztonságos vagy illegális termékek, valamint a szellemitulajdon-jogokat sértő termékek hirdetését és értékesítését is.
A Bizottság szolgálatai az ír digitális szolgáltatási koordinátorral együttműködve gondosan nyomon fogják követni, hogy a platform teljesíti-e ezeket az új kötelezettségeket. A Temu minősítésével a bizottság most már összesen 24 online óriásplatformot és nagyon népszerű online keresőprogramot jelölt ki a DSA alapján, ezeknek 2024. február 17. óta kell betartani az általános kötelezettségeket.
A DSA-ról 2022-es indulásakor írtunk bővebben:
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.