Életre kelt az acélgyártás szívének tekinthető kohó, és megtörtént az első nyersvascsapolás is.
Vasárnap éjjel megkezdődött a Dunaferr-gyár visszaüzemelése, hétfőn beindult a 2-es nagyolvasztó, szerdán már nyersvasat csapoltak és egy 25 vagonos, ércet szállító irányvonat is érkezett – számolt be a Telexnek a vállalatnál zajló munkálatokról egy forrása. Mint írták, a cég munkatársai pontosan nem tudják, hogy milyen megállapodás áll az újraindulás hátterében, de bizakodnak, hogy hamarosan az 1-es kohó is elindulhat.
A Dunaferr területén most az indiai Liberty Steel Group acélipari csoport szakembereit lehet látni, a különböző európai cégektől érkeztek beüzemelésben, értékesítésben segítő nemzetközi menedzserek.
Erről ír a Duol is, amelynek cikke szerint csütörtök délután a Liberty néhány vezetője megtekintette a termelést.
A helyszínen Sandip Biswas, a Liberty Primary Steel vezérigazgatója köszöntötte a megjelenteket, közöttük Fábián Gergely iparpolitikáért és technológiáért felelős államtitkárt és Sanjeev Guptát, a vállalatcsoport elnökét.
A Liberty Primary Steel vezérigazgatója arról tájékoztatott, hogy az elmúlt hetekben a Dunaferr és a Liberty szakemberei azon fáradoztak, hogy a termelés újraindulhasson a gyárban, és nagyon büszkék az első csapolásra. Hangsúlyozta, hogy amikor december elején megérkeztek a vasműbe, még kilátástalan volt a cég és a benne dolgozó több ezer ember jövője is. Azóta a nagyolvasztó után a hideghengerművet is sikerült beindítani, vagyis „a Dunaferr visszatér a működéséhez”.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.