Újraindul a hvg.hu közéleti podcastja, a Fülke: legfrissebb adásunkban a hvg.hu gazdasági újságírói beszélgetnek arról, hogy a július 1-jéig meghosszabbított árstopok mit jelentenek a magyar állam, a piac, és legfőképpen a fogyasztók számára. Spoiler: a gazdasági szereplők megkérdezése nélkül gazdasági döntéseket hozni nem sok jóval kecsegtet, és a szocializmus hasonló példái sem predesztinálnak szép jövőt az árszabályozás utánra.
Véget ért a SzavazóFülke, a hvg.hu választási podcastja: újságíróink és meghívott vendégeink január óta hétről-hétre követték a kampányidőszakot, a választásokat követően pedig ellenzéki politikusokkal beszélgettek az április 3-át követő jövőről.
A Fülke legfrissebb adását meghallgathatja az alábbi lejátszón, és megtalálja a népszerű podcastoldalakon.
Az új országgyűlés azonban már jövő héten összeül, heti podcastunk pedig visszatér a korábban megszokott formátumhoz: újraindul a Fülke, a hvg.hu közéleti műsora, amelyben gazdaságtól kultúráig, sporttól a politikáig számba vesszük a magyar társadalom szemében fontos kérdéseket.
Legfrissebb adásunkban Gyükeri Mercédesz és Sztojcsev Iván, a hvg.hu gazdasági újságírói beszélgetnek Nagy Iván Lászlóval a szerdán két hónapra meghosszabbított élelmiszer- és benzinárstopról. A kormány újfent vállat vont a piac és a szakértők kritikáival szemben, és az egykor kampányeszközként használt jóléti szabályozást kitartóan az infláció megfékezésének kulcsaként emlegeti. A kérdés az, hogy ennek van-e alapja: bár a kormány számításainak matematikáját nehéz megfejteni, az biztos, hogy jelen pillanatban a helyzet olyan, mintha egy kuktával játszanánk, és sem a szocializmus példája, sem a jövőre vonatkozó előrejelzések nem támasztják alá, hogy az árstop bármit is megoldana. A Fülkében arról is szó esik: a kormány újból olyan intézkedést hozott, amely pont azoknak – jelen esetben a kisvállalkozóknak – fáj a legjobban, akiket a politikai kommunikációban a rendszer nyerteseinek akarnak feltüntetni.