Folyamatosan találnak hamis mézeket.
A Magyar élelmiszerkönyv hamarosan életbe lépő szigorításai végre rendet tehetnek a magyar mézpiacon a Magyar Nemzet szerint. A lap azt írja, hogy bár az előző években úgy tűnt, sikerült megtisztítani a területet, idén újra több szabálytalanságot tártak fel a hatósági vizsgálatok. Nemrég egy hazai mézcsomagoló üzem termékéről derült ki, hogy nem az van az üvegben, ami a címkén olvasható.
Az egyik legnagyobb hazai mézbeszállító, Klenáncz József bukott le – nem először – azzal, hogy az akácmézként, akácméz-áron értékesített terméke az összetétele alapján nem akácméz volt. A vállalkozóra, aki olyan üzletláncoknak szállít mint a Tesco, a CBA és a Spar, mindössze 2,5 millió forintos bírságot szabott ki a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
A hatóság idén 424 mézet ellenőrzött, és bár az elmúlt években és 2021 első felében is egyre kevesebb visszaélésre és hibára derült fény ezen a területen, az év második felében több esetben is intézkednie kellett a hatóságnak olvasható a cikkben. „Több alkalommal is látókörünkbe kerültek olyan tételek, amelyek növényi eredete eltér a termék megnevezésében megjelölt növénytől. Ez a jogsértés hamisításnak minősül” – idézte az újság a Nébihet.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.