Vállalkozás Lengyel Miklós 2021. július. 28. 12:01

Úgy vettük a luxustermékeket a válság alatt, mintha nem lett volna holnap

A 72 éves Bernard Arnault dörzsölheti a kezét, mert az LVMH bruttó profitja 44 százalékkal magasabb mint 2019-ben volt – írja a párizsi Les Échos.

28,7 milliárd eurós üzleti forgalmat produkált az első félévben a francia luxuscég, amelyhez a Louis Vuitton vagy a Christian Dior is tartozik. Ez 53 százalékos növekedést jelent a tavalyi forgalomhoz képest, és 11 százalékot 2019-hez viszonyítva.

Még jobban mutat a bruttó profit, amely 7,6 milliárd eurót ért el. Ez pedig 44 százalékkal magasabb, mint 2019-ben és 4,6-szorosa a 2020-as eredménynek. A nettó profit értéke majdnem 5,3 milliárd euro, ez tízszerese a tavalyinak, és 62 százalékkal több, mint 2019-ben. Vagyis a pandémia nem küldte padlóra a francia luxuscéget noha tavaly sokan tartottak ettől, mert a vírusválság miatt az emberek visszafogták kiadásaikat.

Bernard Arnault lenyelte a Tiffanyt

A New York-i cég megvásárlása nem ment könnyen, de végül is az eredmények igazolták Arnault-t, aki üzleti karrierjét New Yorkban kezdte, így jól ismerte a Tiffanyt. Az ékszereket árusító cég kiválóan teljesített az első félévben – hála elsősorban a remek eladásoknak Kínában.

A szakértők kiemelik, hogy az LVMH globális politikájának köszönheti sikereit, hiszen Európa gyengélkedett a vírusválság miatt, de Kelet-Ázsia és Észak-Amerika továbbra is vásárolta a luxuscikkeket – a pandémia ellenére is.

Nem csoda, hogy Bernard Arnault, Európa leggazdagabb embere, elégedett: "Kiváló első félévünk volt, mert most arathattuk le a termését annak, hogy folyamatosan beruháztunk és újítottunk a vírusválság idején is. A kreativitás, a kiváló minőség és termékeink tartóssága eredményezte azt, hogy le tudtuk küzdeni a globális válság hatásait. Két fő eseménye volt az első félévnek: megszereztük a Tiffanyt és újra megnyitottuk a Samaritaine áruházat Párizsban. Az LVMH jó pozícióban van ahhoz, hogy az újraindulás során megőrizze vezető helyét a világ luxusiparában."

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.