Gődény György szerepeltetése pedig milliárdos árbevétel-növekedéshez segített egy étrend-kiegészítőket forgalmazó céget.
Tavaly, vagyis a koronavírus-járvány első évében jelentősen, mintegy 60 százalékkal nőtt a vírusszkeptikus Lenkei Gábor érdekeltségeinek forgalma: a G7 szerint a cégek összesen közel 3,5 milliárd forint árbevételt produkáltak.
Lenkei volt az, aki a járvány megjelenésekor azt állította több mint kétszázezer követőjének a Facebookon, hogy “belefeküdhetek egy kád koronavírusba, akkor sem lesz semmi bajom”, és hogy csak a média hazugsága, hogy a vírusok veszélyesek.
A G7 azt írja, hogy Lenkei Gábornak anyagi érdeke is fűződött az ilyen állításokhoz, ugyanis egy vitaminokat forgalmazó cégcsoport tulajdonosa. A cégcsoport forgalma pedig a járvány előtt is jelentős volt, meghaladta az évi kétmilliárd forintot. Tavaly azonban még jobb lett az eredmény:
Lenkei érdekeltségei 387 millió forint nyereséget értek el, a tulajdonos pedig mintegy 400 millió forint osztalékot vett fel belőlük.
Lenkei Facebook-oldala szeptemberben elérhetetlenné vált, de YouTube-on továbbra is aktív. A G7 hozzáteszi: az ÁNTSZ 2008-ban 18 Lenkei-féle vitaminterméket tiltott be egészségkárosító hatásuk miatt, a Gazdasági Versenyhivatal (GHV) pedig több alkalommal is bírságot szabott ki.
A lap szerint egy másik ismert vírusszkeptikus, Gődény György szerepvállalása is milliárdos árbevétel-növekedéshez segített egy étrend-kiegészítőket forgalmazó céget. A cég a Nutriversum, amely Gődénnyel több százezres, akár milliós nézettségű YouTube-videókat készített. A Nutriversum árbevétele a járvány előtti évben, 2019-ben még “csak” 600 millió forint volt, tavaly azonban közel háromszorosára, 1,77 milliárd forintra nőtt a 94 milliós adózott eredmény mellett.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.