Ugyan a tavaly év eleji, lezárásokkal teli időszakhoz viszonyítva megduplázódott a Starbucks nyeresége, a negyedéves eladási adatok gyengébbek lettek a vártnál.
A vártnál gyengébb negyedéves eladási adatokat közölt a Starbucks. Az amerikai kávéházlánc részvényei emiatt 2 százalék körüli mínuszba kerültek, és ezen még az sem segített, hogy a kilátásokat tekintve derűlátó a cég.
Pedig a Starbucks adózott eredménye megduplázódott, 659,4 millió dollárra, részvényenként 56 centre ugrott. Az egyszeri tételek nélküli részvényarányos eredmény 62 cent lett, jóval felülmúlva az elemzői várakozások átlagában szereplő 53 centet.
A most közzétett gyorsjelentés szerint a világ legnagyobb kávéházlánca az év első három hónapjában 6,67 milliárd dollár bevételre tett szert, ami ugyan 11 százalékkal nagyobb az egy évvel korábbinál, de elmaradt a várt 6,82 milliárd dollártól.
Az Egyesült Államokban 9 százalékkal, Kínában – ahol tavaly az első negyedévben a járvány kitörése miatt szinte teljes volt a lezárás – 91 százalékkal nőttek a bevételek. Kínában a cég 110 új üzletet nyitott a negyedévben, számuk így elérte az 5 ezret. A Starbucks eladásai globálisan 15 százalékkal nőttek a negyedévben, ez volt az első bővülés egy éve.
A cég javította idei bevétel- és nyereség-előrejelzését. Bevételi várakozását 28,5-29,3 milliárd dollárra módosította az eddigi 28-29 milliárd dollárról, részvényarányos nyereségvárakozását pedig 2,70-2,90 dollárról 2,90-3 dollárra emelte.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.