A külföldi piacoknak köszönhető a látványos növekedés.
Egyetlen dolgozóval tízszerezte meg a bevételét a kínai vakcinát beszerző Danubia Pharma Kft. – írja az Mfor a cég 2020-as beszámolójára hivatkozva.
A gyógyszerek és gyógyászati termékek nagykereskedelmével foglalkozó vállalkozás az elmúlt években egyre gyengébb számokat produkált, 2015-ben még 1,6 milliárd forint volt az árbevétele, 2019-ben azonban már csak 362 millió. Tavaly azonban újra szárnyra kapott, és
az előző évinél közel tízszer nagyobb, 3,4 milliárd forintos árbevételt hozott össze.
A cikk szerint a külföldi piacoknak köszönhető a látványos növekedés: a 2019-es nulla forint után a Danubia Pharma 2020-as bevételeinek zöme külföldön értékesített termékek árbevétele; 3,1 milliárd forintot könyveltek el ilyen tevékenység nyomán.
Március elején derült ki, hogy a magyar állam a Danubia Pharmával kötött szerződést a kínai Sinopharm koronavírus-fertőzés elleni vakcinájának beszerzésére, akkor, amikor Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter közzétette az ügyletről szóló dokumentumokat. Akkor a G7 azt írta, hogy a Danubia ekkora üzletet még sosem bonyolított le.
Már elsőre sem volt világos, hogy miért kellett egy közvetítő cég, a cégháló pedig még tovább növeli a bizonytalanságot. Főleg akkor, amikor megnéztük az érintett vállalatok múltbeli céghálóját is: offshore, a valódi tulajdonosokat nem mutató cégek sorát találtuk.
A beszerzés ügyében Tényi István nemrég feljelentést tett.
Megszólalt a vakcinabeszerzésbe bevont magyar cég ügyvezetője
Tuza Máté szerint ők nem közvetítőcég, hanem a folyamatokat felügyelik. A tulajdonosokról viszont továbbra sem tudni semmit.