Vállalkozás hvg.hu 2021. február. 27. 10:35

A szakmai szervezet szerint a napi működést veszélyezteti a járvány a kereskedelemben

Sokkal nagyobb a baj, mint tavaly tavasszal.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

Már a napi működést veszélyeztetheti a járvány újabb hulláma a kereskedelemben – írja a Magyar Nemzet. A lap iparági forrásokból úgy értesült: a fertőzés az élelmiszerboltok alkalmazottainak körében terjed a leginkább, de más üzletekben, raktárakban, elosztóközpontokban is felütötte a fejét a koronavírus agresszív mutációja. Ez súlyosabb, mint az első hullám, amikor csak a pánikvásárlással kellett felvenni a küzdelmet az ágazatban, ám az üzletek néhány könnyebb fertőzéses esettel megúszták dolgozóik körében.

Neubauer Katalin, a Magyar Nemzeti Kereskedelmi Szövetség főtitkára elmondta: segítséget kértek Kásler Miklóstól, az Emmi vezetőitől, hogy az élelmiszerboltokban dolgozók „mielőbb védettebb közegben dolgozhassanak, és hozzá tudjanak jutni a vakcinához”. Ellenkező esetben akár rövid távon veszélybe kerülhet a most is korlátozott nyitva tartás – indokolta.

Hasonló véleményen van a multiláncokat tömörítő Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára is. Vámos György is megerősítette, hogy egyre több a megbetegedés a munkavállalók körében, szerinte „a legfontosabb össztársadalmi kérdés a nemzetgazdaság újraindulása, így létfontosságú a védőoltás minél szélesebb körű, gyors felvétele”.

Ugyancsak a Magyar Nemzet tíz napja írt arról, hogy az áruházláncak raktárban dolgozó munkavállalói soron kívül kaphatnak oltást, a hírt nem sokkal később a Koronavírus Sajtóközpont cáfolta.

(Képünk illusztráció)

hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.