A koronavírus-járvány hatására az amerikai vállalat minden gyártási tevékenységét kénytelen felfüggeszteni, európai konkurenciája pedig Észak-Németországban és Alabamában szünetelteti a gyártást.
Minden gyártási tevékenységét felfüggesztette a Boeing, amely kedden a seattle-i után a charlestoni üzemet is bezárta. A chicagói székhelyű repülőgépgyártó a közlemény szerint a dolgozók egészsége és biztonsága érdekében, valamint a koronavírus-járvány légi közlekedésre gyakorolt hatása miatt döntöttek így, és hozzátették, hogy a végösszeszerelő sor újraindítására lassan, és fokozatosan kerülhet csak sor.
A Boeing a múlt héten jelentette be, hogy minden Seattle-környéki üzemét leállította. A Washington állambeli várostól délre, Rentonban már januárban beszüntették a gyártást, mivel ott készülnek a jelenleg repülési tilalom alatt álló 737 MAX-ok. Boeing Fielden bezárták az átadó és ügyfélközpontot, Everettben pedig a múlt héten zárt be a több géptípust összeszerelő csarnok, miután a cég egyik munkavállalója a koronavírus-járvány miatt életét vesztette. Az amerikai vállalat összesen 153 ezer embernek ad munkát.
Az Airbus is bejelentette, hogy szünetelteti a gyártást Észak-Németországban és Alabamában. A magyarul kedden kiadott közleményükben azt írják, a vállalat felfüggeszti gyártó és összeszerelő tevékenységét a németországi Brémában és Stade-ban. Az egyesült államokbeli Mobile-ban, ahol az A220 és A320 típusú repülőgépeket gyártják, ideiglenesen szintén leállítják a termelést. Mindkét intézkedést a COVID-19 járvány okozta szükséghelyzet miatt hozták meg.
Brémában terv szerint április 6-tól 27-ig tart a szünet, Stade-ban pedig – néhány részleget leszámítva – április 5. és 11. között. A kulcsfontosságú támogató tevékenységeket mindkét telephelyen is tovább végzik. Mobile-ban a leállás ezen a héten kezdődik, és várhatóan április 29-ig tart. Bizonyos munkálatok, például a karbantartás itt is tovább folyik. Korábban néhány napra állt a termelés francia és spanyol üzemeikben is, hogy a járvány elleni óvintézkedéseket elvégezhessék, illetve az Airbus szünetelteti a szárnyak gyártását Spanyolországban és Kanadában.