A cég arra hivatkozva kéri a gigatámogatást, hogy a Boeing és beszállítói hálózata 2,5 millió munkahelyet és 17 ezer vállalatot tart el.
Hatvanmilliárd dolláros támogatást kért az amerikai kormányzattól a Boeing a repülőgépgyártó iparág megsegítésére, emellett a társaság bejelentette, egyelőre folytatja a termelést Everettben és Charlestonban.
Korábbi hírügynökségi jelentések arról szóltak, hogy a Boeing magának több tízmilliárd dollár támogatást próbál szerezni az amerikai kormánytól hitelgaranciák és egyéb támogatási formák keretében.
A cég a szerdai közleményében azzal indokolta a támogatást, hogy a Boeing és beszállítói hálózata 2,5 millió munkahelyet és 17 ezer vállalatot tart el, az iparág hosszú távú kilátásai pedig rendkívül pozitívak. A Trump-adminisztráció a napokban dönt arról, hogy megadja-e a kért összeget.
A Boeing eközben arról is határozott, hogy fenntartják a termelést mindkét, még üzemelő gyárukban, és mindenben követik a egészségügyi hatóságok útmutatásait.
A harmadik, rentoni egységet nem érintik a változások, mert a 737 MAX gyártásának leállítása miatt nem folyik termelés a Seattle-től délre lévő üzem végösszeszerelő sorain.
Az Airbus kedden jelentette be, hogy négy napra felfüggeszti a gyártást a spanyol és a francia üzemekben, hogy rendkívüli egészségügyi és biztonsági intézkedéseket vezessenek be. A leállás azonban rövid távon érinteni fogja a hamburgi gyárat is, mivel ott egyebek mellett végösszeszerelő sor is működik, amelynek szüksége van a spanyol és a francia gyárakban készülő részegységekre.
* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után
A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel