Több helyen már aláírásgyűjtésbe is kezdtek a helyiek a takarékszövetkezeti fiókok bezárása miatt. Tavaly már sok kirendeltség bezárt, most karácsony előtt újabb településeket értesítettek a megszűnésről.
„Újabb pofont kapott a vidék....és most éppen a Vidék Bankjától!! Nem fog most már útba esni jövet menet a Takarékszövetkezet” – írta a Facebookon Lőkösháza polgármestere. A bejegyzést azzal folytatja Szűcsné Gergely Györgyi, hogy nemrég éppen egy agrárkonferencián esett szó arról, hogy a takarékszövetkezetek a lakossági ügyfelek és az agrárszektor tradicionális finanszírozói, ezen belül a kisebb termelők esetében pedig piacvezető pénzintézetnek tekinthető a takarékszövetkezeti hálózat.
A polgármestert a Békés Takarékszövetkezet értesítette a a településen található fiókja bezárásáról. Csak Békés megyében 67 fiókot fognak még bezárni a jövő év elején. Az is felvetődött, hogy aláírásgyűjtést kezdenek, hogy tiltakozzanak a bezárások ellen. Hasonlóan reagált a Csongrád megyei Pusztaszer polgármestere is, Máté Gábor. Itt is azt tervezik, hogy tiltakozni fognak a fiókjuk megszüntetése ellen.
A Tolna megyei Madocsán is felháborodtak a helyi takarékszövetkezet bezárása miatt, Gerencsérné Tolnai Klára még levelet is írt a HungáriaTakarék vezetőjének, amelyben azzal érvel a fiók működése mellett, hogy sok ügyféle van a fióknak, és azt lényegében a helyiek hozták létre közel hetven évvel ezelőtt a saját pénzükből.
A pénzintézeti vezetők a fiók pótlására bankkártyákat, mobilbankok működtetését ígérik.
Három hete írtunk arról, hogy 2020-ig egyetlen univerzális nagybankká olvasztják össze a ma működő 12 takarékszövetkezetet és a Takarék Csoport további 3 részvénytársasági bankját. A ma tőzsdén forgó Takarék Jelzálogbank külön intézményként megtartja jelzálogbanki funkcióját. A csoport hatalmas, évi 25-30 milliárdos költségcsökkentést tűzött ki célul, így a ma elfogadott stratégiai terv értelmében 2023-ra egy fenntarthatóan 30 milliárdos nyereséggel működő, 10 százalékos piaci részesedést elérő bank jöhet létre.