Vállalkozás hvg.hu 2018. január. 15. 13:55

Bébiszitter, országok között reptetett anyatej, lefagyasztott petesejtek

Ingyen biztosítják ezeket a szolgáltatásokat női munkatársaiknak egyes cégek, csak térjenek vissza a szülési szabadság után.

A magántőke-társaságok senior pozícióiban a létező legalacsonyabb a nők aránya, nem csoda, ha a cégek minden eszközt megragadnak, hogy szülés után visszacsalogassák őket – írta a Financial Times.

Európában például az Apex a gyermek 18 hónapos koráig az üzleti utakra kísérő bébiszittert biztosít, több mint kéthetes apasági szabadságot ígér, és sürgősségi ellátást is fizet, ha a gyerek és a gondviselő egyszerre lenne beteg. Az angliai KKR kifizeti az alkalmazott petesejt-fagyasztását, és futárszolgálattal küldik haza a babához a lefejt anyagtejet, ha az anya üzleti úton van. A Blackstone, a világ egyik legnagyobb magántőke-társasága 16 hétre bővítette fizetett a szülési szabadságot, csakúgy, mint a svéd EQT.

Ilyen és ehhez hasonló intézkedéseket az elmúlt pár évben hoztak magántőke-társaságok, többségük pedig az elmúlt néhány hónapban ismerte fel jelentőségét annak, hogy vezető pozícióban dolgozó női alkalmazottaikat valahogyan visszacsábítsák a szülési szabadságról. A pénzügyi világban évek óta téma a nemek közti egyenlőtlen fizetés, ennek a jelenségnek a kiküszöbölésére több bank már keresi a megoldásokat; a Goldman Sachs például 2003-ban bölcsit nyitott, a Deutsche Bank London sürgősségi gyermekgondozási ellátást biztosít és egy évtizede bölcsödét, míg a HSBC óvodát tart fent.

A férfiak által dominált iparágban dolgozók szerint a nők főleg azért nem jutnak el a középvezetői pozíciókig sem, mert a munka–magánélet mérlege erőteljesen az előbbi javára billen.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.