Több mint 12 dolgozó mondott fel a kemény munkafeltételek miatt, a királyi palota azonban nem lát ebben semmi szokatlant. Mint a szóvívő közölte: a megszokott ügymenetben és a konyha működésében nem történt változás.
A Daily Mail azt írja, hogy a konyhai személyzet tagjai a megfeszített munkatempóra és a szabadidő hiányára hivatkozva mondtak fel. No meg azt is kifogásolták, hogy a túlóráért nem kaptak extra díjazást, csak az alapfizetésüket. A lap arra is emlékeztet, hogy a konyhán dolgozók életét megnehezíti a sok utazás a windsori kastély és a Buckingham palota között.Szolgálataikat egyébként Károly herceg és a királyi család több tagja is igénybe vette.
Egy az ügyet jól ismerő forrás szerint elég nagy a felfordulás és a hangulat is meglehetősen nyomott. Az alkalmazottaknak nincs idejük a saját családjukra, ezért a hét távozó szakács mellett többen is úgy döntöttek, ezért a pénzért, ilyen feltételek mellett nem éri meg ez a munka. A lelépők közül többen igen jól képzettek voltak, pótlásuk nem lesz könnyű feladat.
II. Erzsébet étkezési szokásairól nemrégiben jelent meg egy könyv, amelynek szerzője, Darren McGrady 15 évig szolgált a királynő szakácsaként. Az első fogás, amit megrendeltek tőle az udvarban, néhány sárgarépaszelet volt. Csak később tudta meg, hogy a műgonddal elkészített csemege nem II. Erzsébet asztalára került. A lova ropogtatta el.
McGrady nem az utcáról került a királyi palotába, bár kétségtelen, hogy az utcának is jutott némi szerep abban, hogy a sorsa így alakult. A nagy presztízsű londoni Savoy Hotel ifjú szakácsaként ugyanis az utcán vadkempingezett, hogy láthassa Diana hercegnő és Károly herceg pompás esküvőjét. Az ünnepség hangulata annyira megfogta, hogy jelentkezett királyi szakácsnak. Felvették.
Tapasztalatairól, élményeiről így számolt be:
1. A háziállatok sem akármit esznek. A már említett lócsemege három szál, nagy műgonddal megtisztított és egyforma, ujjnyi vastagságúra szelt sárgarépából állt. Természetesen ízlésesen becsomagolva.
2. A királynő nem kedveli a hagymát és fokhagymát az ételekben. Ha valamiben mégis sokat találna, visszaküldené a fogást.
3. A húst teljesen átsütve szereti. Szó sem lehet véres steakről.
4. Azt eszi, aminek szezonja van. Epret például csak nyáron fogyaszt, akár minden nap. Januárban viszont habozás nélkül visszaküldené a gyümölcsöt, arra hivatkozva, hogy ne merjenek génkezelt terméket az asztalára tenni. A szakács szerint ez lehet fittségének egyik titka.
5. A változatosságot nem kedveli, az ételeknél is ragaszkodik az állandósághoz. A menüt személyesen ellenőrzi.
6. Fülöp herceg (aki remek szakács és imád grillezni) azért él, hogy egyen, míg a királynő azért eszik, hogy éljen – jegyezte meg McGrady a királyi pár étkezési szokásairól.
7. A királynő gyengéje a csokoládés keksztorta. A személyzet minden más desszertet megkap, miután II. Erzsébet elvesz belőle egy kicsiny szeletet, de ennek a csemegének nem tud ellenállni. Senki sem nyúlhat hozzá, ő maga fogyasztja el szeletenként (naponta egy szelet) az egész édességet. Ha pedig el kell utaznia valahova, mondjuk vidékről vissza Londonba, akkor a szakács vonaton viszi utána a maradékot.
8. A fogadások úgy zajlanak a királyi palotában, mint egy hadgyakorlat. Óramű pontossággal, fegyelmezettem. Ha a királynő leteszi az evőeszközöket, vége az étkezésnek.
9. A királynő egyáltalán nem eszik krumplit és főtt tésztát, napi menüjében a sült hal és a csirke a meghatározó, amelyhez kétféle zöldségből összeállított köretet fogyaszt.
10. Kedveli a salátákat és a friss gyümölcsöket, de az utóbbiakat nem úgy, hogy marokra kapja és befalja. Megadja a módját. A banánt tisztítás után felszeleteli és villával elfogyasztja. A körtét pedig a lágytojáshoz hasonlóan felül "megskalpolja", majd a tartalmat kikanalazza.
10+1 Minden este egy pohár pezsgőt iszik lefekvés előtt. (Lehet, hogy ez a fittség másik titka?)