A tilalom Kanada Brit Columbia tartományában lépett életbe, és a miniszterelnök asszony, Christy Clark fontosnak érezte, hogy személyesen tájékoztassa róla az érintetteket.
A kormányfő szerint a legnyugatibb, négy és félmilliós kanadai tartományban sok munkahelyen arra kötelezik a nőket, hogy tűsarkú cipőben dolgozzanak. Az ilyen utasításokat kiadó munkahelyi vezetők nyilván úgy gondolják, hogy jót tesz a cég imázsának, ha a nők elegánsan, divatosan öltözködnek. Christy Clark szerint azonban a tűsarkú cipő számtalan veszéllyel jár. Például sokkal könnyebb elesni, elcsúszni benne, tehát balesetveszélyes. Ezen túl: ha hosszabb távon jár valaki tűsarkúban, torzul a láb anatómiai struktúrája, krónikus láb- és hátfájás alakulhat ki. Tehát a magas sarkú cipő munkavédelmi szempontból veszélyes elsősorban, ugyanakkor a kötelezővé tétele a nők hátrányos megkülönböztetését is jelenti.
A kormányfő asszony által kiadott közleményt aláírta Shirly Bond, Brit Columbia munkaügyi miniszter asszonya is. Voltaképpen annak kapcsán nyilatkoztak, hogy támogatásukról biztosítottak egy vaskos munkavédelmi törvénycsomagot. Ezt a Brit Columbia-i zöldek adták be, és ebben szerepel a tűsarok kötelezővé tételét eltörlő javaslat, amely egyébként a párt férfi elnökétől, Andrew Weavertől származik. De ő sem az irodájában meditálva jött rá, hogy tenni kéne valamit a kötelező tűsarkos viselet ellen. A Brit Columbia-i vezetőknek egy másik kanadai tartomány, Ontario adta az ötletet – emlékeztet az AFP francia hírügynökség.
A középső országrészben, egy hónappal ezelőtt 25 nagy étteremláncnál eltörölték a pincérnőkre addig érvényben lévő öltözködési szabályokat. Ezek előírták, hogy a felszolgálóknak miniszoknyát és magas sarkú cipőt kell viselniük. Nyilván abban a reményben, hogy több férfi látogat így a vendéglőkbe. Az ontariói példa alapján született meg tehát a tűsarok kötelezővé tételét tiltó Brit Columbia-i törvény, amely nem csak a munkahelyi balesetveszély csökkentését, hanem a nemek közötti hátrányos megkülönböztetés felszámolását is célozza.