Vállalkozás hvg.hu 2016. október. 21. 18:25

Lehúzós csalók élnek vissza az Index nevével

Az Index nevében olyan megosztást tettek közzé csalók a Facebookon, amely egy átverős oldalra tereli a látogatókat. A hírportál arra figyelmeztet mindenkit, hogy nem szabad elhinni, amit az oldalon írnak, és főleg nem szabad sms-t küldeni az ott megadott számra. Aki mégis bedől a trükknek, sok pénzt veszíthet.

Ha valaki rákattint a Facebookon terjedő átverős megosztásra, nem az Index oldalára érkezik, hanem egy átverős oldalra, amelyen azt hazudják: az Apple megszabadul a készleteitől, és készletkisöprés miatt egy Starbucks kávénál is olcsóbban adja a telefonját. Ez természetesen ordas nagy kamu – figyelmeztet az Index.

Aki többször kattint a Facebookon lévő bejegyzésre, egy idő után az Index.hu eredeti cikkére jut, de a böngésző inkognitó módjában újra és újra betölthető az átverős oldal.

Az átverős oldal a PrimaWin nevű kereskedőt nevezi meg, a névre kattintva viszont nem egy bolt oldalára lehet eljutni, hanem a 960 forintos iPhone ígérete máris átváltozik egy 960 forintos nyereményjátékká.

A nyereményjáték oldalán tovább kattintva megjelenik egy új infó, hogy a megadott szöveggel kell sms-t küldeni a megadott telefonszámra, és akkor állítólag telefont lehet nyerni. Természetesen ez sem igaz, nem szabad elküldeni az sms-t.

Az oldal alján csupán apró betűkkel írják ugyanis, hogy az sms küldője feliratkozik egy állítólagos nyereményjátékra, ezzel viszont hetente három sms-t fog kapni, amelyeknek a díja darabonként 960 forint. Ezt az összeget addig ki is fogják számlázni, amíg a felhasználó nem küld egy sms-t a stop szóval a regisztrációkor használt telefonszámra.

A promóciós játék szerződési feltételeiben emlegetett holland Crosmo B.V. (a másik változatban a Republic Response B.V.) neve online panaszfórumokon is megjelenik, már 2014-ben is azt írták, hogy a cég elérhetetlen, és átveri a netezőket.

Az Index nevének és dizájnjának használata miatt a lap jogászai megtették a szükséges lépéseket – közölték.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.