Vállalkozás MTI 2016. október. 01. 14:28

Hatalmasat szakított idén az állami bank

Az MFB Magyar Fejlesztési Bank Zrt. több mint 4 milliárdos nettó eredményt ért el idén az első fél évben a nem konszolidált, nem auditált nemzetközi pénzügyi beszámolási sztenderd (IFRS) szerinti jelentés alapján, amelyet a tőzsde honlapján tett közzé az állami tulajdonú bank.

Az állami tulajdonú MFB június végéig 4,074 milliárd forint nettó eredményt ért el, egy évvel korábban, 2015 első fél évében még 887 millió forint vesztesége volt a banknak. Az MFB idén június 30-án 210,1 milliárd forint saját tőkével rendelkezett, az egy évvel korábbi 205,7 milliárd forint után. A bank 1,2 milliárd forint céltartalékot képzett június végén, ami 44 millió forinttal haladja meg az egy évvel korábbit, míg nettó kamatbevétele 5,5 milliárd forint január-júniusban a 2015. első félévi 5,7 milliárd forint után.

A bank korábbi tájékoztatása szerint 2015-ben jelentősen nőtt az eredménye, a 2014-es 6,7 milliárd forint után tavaly 18,4 milliárd forintos konszolidált, IFRS szerinti adózott eredményt ért el. Az MFB hitelállománya 2015-ben 16 százalékkal, 723 milliárd forintra emelkedett, amely elsősorban a jelentős összegű egyedi hitelfolyósításokból adódott, miközben csaknem 80 százalékra nőtt a problémamentes hitelek aránya.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.