Vállalkozás hvg.hu 2016. január. 13. 15:08

Fotók: Visszahelyezik Simicskáék hirdetőoszlopait

Miután a bíróság eltiltotta a Fővárosi Önkormányzatot a Budapesten kihelyezett Mahir-oszlopok bontásától, a Mahir elkezdte visszaállítani a hirdetőoszlopait.

Szerdán az Andrássy út 76. számnál a sajtó nyilvánossága előtt helyezték vissza a korábban elszállított oszlopot a keddi bírósági ítélet nyomán. Kevesen tudják, de ennek módja az, hogy egy emberre rárakják a hengert, aki belül odacsavarozza az oszlopot, majd kimászik belőle.

Fazekas István

A Mahir Cityposter Kft. hirdetőoszlopokra vonatkozó, 25 évre szóló szerződését október 31-ei hatállyal mondta fel a főváros. Egyben felszólították a társaságot, hogy hatvan napon belül bontsa el az oszlopokat, és állítsa vissza az eredeti állapotot az érintett helyszíneken. A Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó cég nem sokkal ezután adott be keresetet a szerződésbontás miatt a Fővárosi Törvényszéken.

Fazekas István

A Mahir Cityposter a Mahir Zrt.-n keresztül Simicska Lajos tulajdonában áll. 2006-ben a Fidesz segédletével írták alá a szerződést 621 hagyományos hirdetőoszlop, valamint 140 darab „le- és elfedő rendszerű hirdetőoszlop” felállításáról, illetve 25 éven keresztül való üzemeltetéséről.

Fazekas István

A kijelölt határidőig a Mahir Cityposter nem bontotta le az oszlopokat, ezért január 2-án a Fővárosi Önkormányzat munkatársai fogtak neki a munkának. Simicskáék is léptek: biztonsági őröket állítottak az oszlopokhoz, és volt, ahol dulakodásig fajult a vita.

A keddi ítélet szerint összesen 644 oszlop tekintetében kell biztosítani a fővárosnak a Mahir számára a korábbi szerződés szerinti közterület-használatot. A törvényszék indokolásában utalt egyebek mellett arra, hogy a bontás jelentős és indokolatlan kárt okoz a Mahirnak, mivel a hirdetésre vonatkozó szerződéseit nem tudja teljesíteni.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.