Vállalkozás hvg.hu 2015. december. 23. 18:11

Így csinált hülyét a betörőkből egy kifosztott étterem – videó

Egy Las Vegas-i gyorsétterem ügyes hirdetéssel húzott hasznot abból, hogy betörők fosztották ki az étkezdét egyik éjszaka. Panaszkodás és jajgatás helyett közzétették a biztonsági kamera felvételeit, mókás magyarázó feliratokkal együtt, amelyek szerint a bűnözők csupán egy kis tacót kerestek, azért borogattak fel mindent. Megmutattak egy béna betörőt is, akinek még az ajtót sem sikerült betörni. A pozitív kommunikáció állítólag bejött.

A Las Vegas-i Frijoles & Frescas Grilled Tacos éttermét december 16-án forgatták fel.

Először egy pancser betörő próbálta kővel betörni az ajtót, de nem tudta. Gyorsan vissza is pattant egy kocsiba, és elhajtottak vele.

Később egy másik férfinak már sikerült kővel bedobnia az étterem másik ajtaját.

Ketten mentek be, a biztonsági kamera mindent felvett. Gyorsan próbáltak mindent átkutatni, tényleg úgy néztek ki, mintha valamilyen éhes állat szaglászna ennivaló után a spájzban. A cég hirdetésében pontosan ilyen értelmű feliratokkal kommentálták a fosztogatást: nem rabolni mentek be a fiúk, hanem azért, mert majd’ meghaltak egy finom tacóért.

Persze az egyik kasszát kapták fel, kirohantak vele, de itt még nem ért véget az akció. Egyikük visszarohant a másik kasszáért is – a cég szerint a mamának is vittek egy tacót.

A reklámban nem felejtették el megmutatni azokat a finomságokat, amelyekért még betörni is képesek voltak az éhes vendégek az éjszaka kellős közepén. Aztán persze a fotóikat is közzétették a rendőrség telefonszámával együtt, hátha ismeri őket valaki.

A hirdetés végén nem felejtettek el beszólni a béna betörőnek, aki nem tudta benyomni az ajtót. „Ez gyenge volt, tesó” – üzenték neki.

A reklámot több közösségi oldalon is megosztották, és jó néhány ember kedvét meghozták a tacóhoz.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.