Vállalkozás hvg.hu 2015. május. 19. 12:17

Tömegesen mondanak fel az álommunkahelyen

A dolgozók 14 százaléka, mintegy 210 fő egyszerre dobta be a törölközőt, miután az online cipőkereskedelmet forradalmasító amerikai cégnél átálltak az új, hierarchia nélküli szervezeti struktúrára.

Az alkalmazottakkal híresen jól bánó Zappos.com-nál lefagytak, miután a dolgozók 14 százaléka felmondott válaszul arra, hogy a cég új szervezeti struktúrát vezetett be, az úgynevezett holocracy-t, ami azt jelenti, hogy gyakorlatilag megszüntették a menedzseri, vezetői pozíciókat. Senkinek sincs főnöke, mindenki a maga tempója, üteme szerint végzi a dolgát, beszámolnia pedig csak munkatársainak kell – olvasható a spindoc blogon.

A szokatlan vállalati struktúra bármennyire is jól hangzik, úgy tűnik nem mindenkinek való. Tudta ezt a cég legendás tulajdonosa és vezetője, Tony Hsieh is, ezért azoknak, akik úgy érezték, hogy nem tudnak hatékonyan dolgozni az új rendszerben, legalább háromhavi, egy összegben kifizetett végkielégítést ajánlott fel, ami sokak számára túl csábítónak bizonyult. A távozók magas száma azért is meglepte az egykori vezetőséget, mert a cég éppen arról híresült el korábban, hogy mindent megtesz a dolgozóiért: az ingyenes tréningektől, óriási, felnőtt játszótérre emlékeztető irodákig, rugalmas munkavégzésig.

A tömeges távozást most egyszerre kell belső kommunikációs eszközökkel, és külső, kríziskommunikációs elemekkel kezelni, hogy a Zappos.com-ról kialakult álommunkahely imázs ne sérüljön. A cégnél egyébként nem ez az első eset, hogy felmondásra biztatják a munkatársakat, korábban aki a munkahelyi belépést követő rövid időszak után meggondolta magát, automatikusan kapott 2000 dolláros lelépési pénzt.

Szeretnénk még jobb tartalmat előállítani ebben a rovatban, ehhez kérnénk a segítségét.


hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 06. 13:28

1945 után először ismét szélsőjobboldali vezetője lehet Ausztriának, Herbert Kickl a kormányalakításról tárgyalhat

Az osztrák Szabadságpárt vezetője kapott felkérést a kormányalakításra a köztársasági elnöktől, miután összeomlottak a koalíciós tárgyalások a jobbközép és a szociáldemokraták között Ausztriában. A jobbközép lecserélte a vezetőjét, az új hajlandó kormányalakításról tárgyalni a választáson győztes szélsőjobboldali párttal, az FPÖ-vel. A szélsőjobbnak az ölébe hullhat a hatalom, mert a politikai elit nem tudott túllépni a saját árnyékán. Váratlan külpolitikai győzelem ez Orbán Viktornak és Vlagyimir Putyinnak. Németországnak vészjelzés az osztrák belpolitikai fordulat.