A Praktiker áruházak eladásával a csődgondnok, Christopher Seagon mostanra valamennyi operatívan működő, Németországon kívüli leányvállalatot értékesített, így 6600 munkahely tudott fennmaradni. A magyarországi vevő a svájci Papag AG stratégiai befektető, ami 2014 márciusában már átvette a lengyelországi Praktikert. A Papag Magyarországon is Praktiker márkanéven kívánja folytatni az üzleti tevékenységet. A tulajdonosváltással a hazai Praktiker 19 áruháza, illetve az összes, csaknem 1100 munkahely maradhat meg.
A svájci székhelyű stratégiai befektető, a Papag AG a lengyelországi Praktiker áruházlánc után a konszern másik külföldi leányvállalatát, a Praktiker Építési- és Barkácspiacok Magyarország Kft.-t is átveszi. Az erre vonatkozó adásvételi szerződést Christopher Seagon ügyvéd, a BM Praktiker International GmbH – a hazai Praktiker anyacégének – csődgondnoka írta alá, a németországi csődkérelem benyújtását követően mintegy másfél évvel. A tranzakció gazdasági keretfeltételeit illetően a felek titoktartásban állapodtak meg. Az átvételhez még szokásos módon a versenyhivatal jóváhagyása szükséges.
A csődgondnok a magyarországi értékesítéssel együtt mind a hét Németországon kívüli társaságot sikeresen értékesítette, amelyek a 2013. októberi csődkérelem időpontjában a BM Praktiker International GmbH égisze alatt működtek. A magyarországi értékesítési folyamat nehezebbnek bizonyult, mint a többi külföldi társaság esetében, mivel az áruházi ingatlanok bérbeadói részéről fenntartások voltak a Praktiker továbbértékesítése kapcsán. "Örömömre szolgál, hogy immár mind a hét külföldi társaság összesen mintegy 6600 alkalmazottja, mind pedig a BM Praktiker hitelezői számára sikerült a lehető legjobb eredményeket elérnünk" – mondja Seagon.
A Praktiker Kft. eladásával Seagonnak mostanra Magyarországon is sikerült biztosítania a 19 áruház és a több mint 1100 munkahely sorsát. A strukturált pályáztatási eljárást követően Seagon különböző kötelező erejű ajánlatokat kapott. A Papag AG a hosszadalmas értékesítési folyamat során az összességében legjobb koncepcióval tudott felülkerekedni versenytársaival szemben. Saját közlése szerint a Papag is a Praktiker márkanév alatt szeretné tovább vezetni a társaságot.
A magyarországi Praktiker tavaly mintegy 90 millió eurós éves forgalmat ért el. Seagon az új befektető számára kedvező lehetőségeket lát Magyarországon. "Bizakodó vagyok abban a tekintetben, hogy a magyarországi Praktiker szép jövő előtt áll, hiszen aki a 2013 októbere óta uralkodó, nehéz piaci feltételek mellett bizonyítani tudta, hogy sikerülhet a folytatás, az azt is bebizonyította, hogy a magyarországi vásárlók a Praktikert akarják" – mondja Seagon.
A Praktiker Magyarország a hetedik és egyben utolsó még megmaradt működő külföldi társaság volt, amelyet Seagon csődgondnok egy befektetőnek adhat át. A luxemburgi Batiself SA-ban fennálló üzletrészeket már 2013 októberében értékesítette. 2014 februárjában Ukrajnában, Bulgáriában és Romániában működő Praktiker-társaságok következtek, majd 2014. márciusában és áprilisában a lengyelországi, valamint a görögországi Praktikerek.