Vállalkozás hvg.hu 2014. december. 18. 08:19

Szempillantás alatt megszüntetheti vállalkozását a NAV

Hallott már a KOCKERD kérdőívről? Ha nem, könnyen lehet, hogy már törölték cége adószámát.

Két esetben szükséges a KOCKERD kérdőív kitöltése: egyrészt új vállalkozás alapításakor, valamint olyan cégek esetében, ahol személyi változás történt. A KOCKERD kérdőív „adóregisztrációt követő kockázatelemzés”, melyben az adózónak nyilatkoznia kell a megkezdett, vagy a még meg nem kezdett, de tervezett tevékenységével kapcsolatban, az ahhoz szükséges személyi-, tárgyi- és pénzügyi feltételekről. A kérdőív postán érkezik a vállalkozások székhelyére, egy határozat kíséretében – figyelmezetet blogján a DBH Group.

„A KOCKERD kérdőív visszaküldését nagyon komolyan kell venni, mert azon túl, hogy a vissza nem küldés, vagy a késedelmes visszaküldés miatt a NAV bírságolhat, felszólítás utáni vissza nem küldés esetén a NAV a bírságon túl törölheti a cég adószámát, amit az adózó nem kaphat vissza” – hívja fel a figyelmet Szarvas Attila, a DBH Finance üzletág-igazgatója. Az induló, startup cégeknél könnyen előfordulhat, hogy elmulasztják ezt megtenni, ami az adószám törlésével végződhet. Ha erre kerül a sor, nemcsak a törölt adószámú cég bezárása időigényes és költséges, de az új cég alapítása is nehézkes lehet az adózás rendjéről szóló törvény rendelkezései nyomán.

Tavaly nem csak azok jártak pórul, akik elfeledkeztek a kérdőívről, de azok is, akik valószínűsíthetően a posta hibájából nem kapták meg azt, és csak az adóbevalláskor értesültek, hogy cégük adószámát már fél éve törölték. Korábbi cikkünkben egy kávézó példáján keresztül mutattuk be, hogyan törölnek minden előzetes értesítés nélkül egy legálisan működő, rendszeresen és időben adózó vállalkozást.

Ide kattintva megnézheti, hogy cégének érvényes-e még az adószáma.

Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.