2014. december. 17. 16:30 MTI Utolsó frissítés: 2014. december. 17. 18:07 Vállalkozás

Kétszáz pécsi hallgató lehet a T-Systems gyakornoka

Az informatikai duális képzés, a kutatás-fejlesztés, a technológia-transzfer, valamint az innovációs és kutatási eredmények hasznosítása területén is együttműködik a jövőben a T-Systems Magyarország Zrt. és a Pécsi Tudományegyetem (PTE) - jelentették be szerdán a baranyai megyeszékhelyen.

Az erről szóló megállapodást a T-Systems képviseletében a társaság vezérigazgatója, Rékasi Tibor és a PTE rektora, Bódis József írta alá. A rektor az aláírás alkalmából kiemelte: a vállalat és a felsőoktatási intézmény elsősorban a duális képzésben kívánja erőit egyesíteni, kiemelten az informatikai képzés területén. 

Emlékeztetett arra, hogy a következő tizenöt évre vonatkozó új felsőoktatási koncepció egyik fő irányvonala a munkaerő-piaci elvárásokhoz igazodó képzési struktúra elterjesztése. Ennek megfelelően a hazai felsőoktatásban növekedne a gyakorlatorientált képzések aránya, és hivatalosan is bevezetnék a duális képzési formát. Rámutatott, hogy ebbe az új felsőoktatási koncepcióba tökéletesen illeszkedik a T-Systems Magyarország és a PTE együttműködése, ugyanis a pécsi egyetemen az egyik legdinamikusabban fejlődő képzés az informatika. 

Rékasi Tibor arról szólt, hogy a programban a főleg a pécsi egyetem nappali képzésében részt vevő hallgatók a gyakorlatban ismerhetik meg a nagyvállalati környezetet, és már a tanulmányaik alatt gyakorlott szakemberekké válhatnak. A gyakornokok szakmai fejlődését a T-Systems Magyarország szakmai mentorai segítik. Rámutatott arra, hogy az iparágban szintén kulcskérdés a minőségi utánpótlás, ez az együttműködés pedig lehetővé teszi, hogy akár a tervezett pécsi szoftverházban, akár az egészségügyi informatikai területen is gyakorlati tudásra tehessenek szert az egyetem hallgatói, és az innováció területén is új eredmények szülessenek.

A sajtó rendelkezésére bocsátott tájékoztatóból kiderül, hogy a gyakornoki program mellett a T-Systems és a PTE segíteni kívánja a Pécs városát támogató innovatív, intelligens megoldásokat alkalmazó városfejlesztési programokat is. Ennek érdekében közösen dolgozzák ki a programok céljait támogató és kiszolgáló műszaki oktató és kutató bázis koncepcióját, és közösen végzik el megvalósíthatósági elemzését.

hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.