Pluszdíjat kér több bank, ha a munkáltató beszáll a hiteltörlesztésbe
Több bank is pluszdíjat kér a munkáltatótól a lakáshitel-hozzájáruláshoz kapcsolódó igazolás kiállításáért, illetve az utalásért – mondta Hegedűs Sándor, RSM-DTM tanácsadó cég adóüzletág-vezetője az Inforádió műsorában. Szerinte ezért érdemes alaposan megvizsgálni a banki kondíciókat.
Érdemes tanulmányozni a munkáltatói lakáshitel-hozzájárulás ügyintézésének banki kondícióit, egyes hitelintézetek ugyanis a tapasztalatok szerint "másként állnak hozzá ehhez a kérdéshez" – mondta az Inforádióban Hegedűs Sándor, az RSM-DTM tanácsadó cég adóüzletág-vezetője.
"Vannak olyanok, akik egy ilyen igazolás kiállításáért vagy az ehhez kapcsolódó utalásért az általános kondíciókon felül is díjat határoznak meg" – közölte a szakértő.
Arról is beszélt, hogy többségében nagyvállalatok élnek a munkáltatói lakáshitel-támogatás lehetőségével, és ha van legalább 100 alkalmazott, akkor már érdemes egy szabályrendszert kidolgozni a munkáltatónak a lakáscélú munkáltatói támogatás igénybevételéhez. Mivel ez cafeteriajuttatás, annak a szabályait ki kellett egészíteni, meghatározva azt a kört, amely érintett lehet – tette hozzá.
A jogszabályt tavasszal fogadták el, majd júniusban módosították, kibővítve az érintettek körét, de eltartott egy kis ideig, míg a részletszabályokat letisztázták a cégek – közölte Hegedűs Sándor.
A szabályozás lényege, hogy 5 éven belül maximum 5 millió forintot adhat adómentesen a munkáltató dolgozójának lakásvásárlásra, illetve lakáshitel-törlesztésre, meghatározott feltételek mellett, méltányolható lakásigény esetén, a juttatás pedig a vételár legfeljebb 30 százaléka lehet.
A támogatás lebonyolítását egy hitelintézet, vagy a kincstár végezheti, és egyben igazolja a munkáltatónak az összeg rendeltetésszerű felhasználását.