Vállalkozás hvg.hu 2014. szeptember. 01. 16:13

Sok cégnek kell a vörösiszap-katasztrófát okozó cég

Nyolc vevőjelölt jelentkezett a Mal Zrt. megvételére, ám közülük csak egy vásárolná meg a vállalkozás nagy részét. A céget nettó 17 milliárd forintért hirdették meg.

Váratlanul sok pályázat érkezett a Mal Magyar Alumínium Termelő és Kereskedelmi Zrt. felszámolási pályázatára – írja Napi.hu saját értesülésükre hivatkozva. A 2010 októberi vörösiszap katasztrófa után súlyos válságba került céget és vagyonelemeit 17 milliárd forintos nettó áron hírdette meg a Nemzeti Reorganizációs Nonprofit Kft.

Az ajkai timföldgyár felszámolását tavaly februárban rendelték el, a cég irányítását állami vagyonfelügyelő vette át. A kormány 2012-ben stratégiailag kiemelt jelentőségű gazdálkodó szervezetté nyilvánította a céget.

A hétfő délben zárult pályázat kiírását tucatnyi érdeklődő vásárolta meg a portál értesülései szerint, végül nyolc jelentkező nyújtott be ajánlatot. Közülük egy sem akarja teljes egészében megvenni az egész vállalatcsoportot és eszközeit. Hét vevőjelölt kisebb-nagyobb üzletrészeket vásárolna, egy viszont a cég jelentősnek minősíthető részét venné meg – mondta  Szegőné Kemerle Judit a felszámolóbiztos a lap kérdésére. A pályázók közül kettő külföldi cég volt, a többi magyar érdekeltségű vállalkozás.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.