Vállalkozás hvg.hu 2014. január. 22. 12:01

Bőr alatti bankkártya-szkenner Amerikában

Az emberek bőr alatti, egyedi vénamintázatát ismeri fel egy új amerikai bankkártya szkenner, amelyet idén januárban mutattak be a Las Vegas-i Consumer Electronics Show-n. A készülék szinkronizálja a felhasználó bankkártya adatait a csak rá jellemző, egyedi vénahálózatával, így fizetéskor elegendő a csuklónkat vagy a tenyerünket odatartani a készülékhez, és máris fizethetünk bankkártya nélkül is. A rendszer értékesítése februárban kezdődik az USA-ban, a vételárról egyelőre nincs információ.

A PulseWallet rendszere egy biometrikus technológia segítségével szinkronizálja a felhasználó bankkártyáját a tenyerével. Az eszköz digitális fényképet készít a bőr alatti vénahálózatról, majd társítja az adatokat a felhasználó bankkártyájával. Lényegében egy hagyományos bankkártya terminálról van szó, amelybe beépítették egy biomechanikus leolvasó rendszert. Cégtulajdonosok egy sima POS-terminálhoz is csatlakoztathatják a rendszert.

A terminál segítségével akkor is tudunk a boltban elektronikusan fizetni (például a csuklónkkal), ha otthon hagytuk a bankkártyánkat. A megoldás egyébként a japán Fujitsu biometrikus kameráján alapul, mely képes digitalizált képet készíteni a bőr alatti területekről. A terminált idén januárban mutatták be a Las Vegas-i Consumer Electronics Show-n. A rendszer értékesítése februárban kezdődik az USA-ban, a vételárról egyelőre nincs információ.

(via Huff Post)

hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.