2012. december. 11. 14:05 hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. december. 11. 14:09 Vállalkozás

Itt a legolcsóbb vállalkozói bankszámla

Forgalomtól és egyéni számlahasználattól is függ, hogy melyik a legolcsóbb vállalkozói számla, de a legtöbb embernek ez a számla lehet a megoldás.

Forgalomtól és egyéni számlahasználattól is függ, hogy melyik a legolcsóbb vállalkozói számla, de a legtöbb embernek az Axa Vállalati számlája a legolcsóbb opció - írja a Kiszámoló pénzügyi blog.

A számla előnyei:

  1. a havi díj 890 forint (az Unicreditnél ez pl. 5400 forint plusz tételenként külön díj),
  2. az utalás díja összegtől függetlenül 499 Ft/db,
  3. nagy összegű, nem ATM-ből történő pénztári kifizetés 990 Ft/alkalom,
  4. látra szóló kamat a számlán közvetlenül leköthető pénzre: 10 millió forint alatt MNB-4 százalék (jelenleg 2 százalék), felette MNB-0,75 százalék (jelenleg 5,25 százalék),
  5. pénzkivét bármely ATM-ből 590 Ft/alkalom
  6. ingyenes bankkártya.

Az előnyök mellett ugyanakkor az idézett számlának van pár hátránya is:

  1. 5800 forint a számlanyitási díj (más bankoknél lehet ennél alacsonyabb),
  2. az Axa egy online bank, fiókban gyakorlatilag semmit sem lehet intézni,
  3. a pénzintézetnek nincs devizaszámlája, ezért például a beérkező eurós tételeidet átváltják forintra,
  4. ha számlanyitáskor kérünk internetes hozzáférést, akkor az 5 ezer forint, ha viszont pár nappal később, akkor már ingyen van.

A blogbejegyzés ugyanakkor leszögezi, hogy ez csak egy szubjektív vélemény, igazából egyénre szabottan kell vállalkozói számlát keresni, bár a fenti alternatívan az emberek többségének érdemes elgondolkodni.

* * * Már teljesen ingyenes bankszámlák is elérhetőek

Sokan fizetnek éves szinten több tízezer forintot csak azért, mert van saját bankszámlájuk. Azonban léteznek már teljesen ingyenes számlacsomagok is! A Bankmonitor bankszámla kalkulátora – a bankolási szokásai alapján - mindenkinek személyre szabottan megmutatja az elérhető legkedvezőbb ajánlatokat.

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.