2012. június. 04. 20:30 MTI Utolsó frissítés: 2012. június. 04. 20:28 Vállalkozás

Zágráb: nem folytatunk tárgyalásokat Áldott Zoltán eltávolításáról

Nem folytat tárgyalásokat a horvát kormány a Mol magyar olajvállalattal az INA horvát olajtársaság igazgatósága elnökének, Áldott Zoltánnak a menesztéséről - közölte Slavko Linic horvát pénzügyminiszter.

Linic azzal kapcsolatban nyilatkozott erről hétfőn horvát újságíróknak, hogy a horvát média múlt szombati beszámolói szerint az INA olajtársaság felügyelőbizottságának (fb) négy horvát tagja levélben kérte a horvát kormányt: a vállalatnál uralkodó állapotok miatt menessze Áldott Zoltánt.

Linic úgy vélekedett, az INA felügyelőbizottságán belüli viszonyok nem olyanok, amilyeneknek lenniük kell, szavai szerint ezért ragaszkodik Zoran Milanovic horvát kormányfő ahhoz, hogy horvát kormánytisztviselők találkozzanak a Mol magas rangú tisztségviselőivel. Linic ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy az INA felügyelőbizottságában "nyilvánvalóan hiányzik a horvát tagok iránti tisztelet", s további befektetéseket kell eszközölni az INA olajfinomítóiba és kúthálózatába.

A horvát miniszter szerint e kérdésekről kellene tárgyalniuk, a felügyelőbizottság minden tagjának felelősségéről, a részvényesi megállapodás megváltoztatásáról, valamint arról, hogy mi a horvát állam érdeke az INA-ban és Zágráb mit vár el. Minden egyéb csak félreértés - szögezte le.

Előzőleg a Mol a horvát sajtójelentésekre reagálva közleményben hangsúlyozta, hogy tárgyi tévedéseket és csúsztatást tartalmaz az INA néhány felügyelőbizottsági tagjának levele. A Mol aggasztónak nevezte az fb-tagok lépését, mert a cikkek "több tárgybeli tévedést és csúsztatást tartalmaznak az INA állapotáról".

A magyar olajtársaság szerint az elért vállalati eredmények is alátámasztják, hogy az INA jól menedzselt vállalat, amely nyereséget termel, beruházásait pedig felgyorsította. A közlemény szerint a Mol jó megoldásnak tartja azt a horvát kormányzati szándékot, hogy az INA felügyelőbizottságába új tagokat nevezzenek ki a horvát gazdasági miniszter és a pénzügyminiszter személyében. Így a horvát kormány első kézből értesülhetne az INA-t érintő folyamatokról és a cég valós eredményeiről. Egyúttal megbizonyosodhatna arról is, hogy a levél nyilvánosságra került részei valótlan, hibás és félreérthető állításokat tartalmaznak az INA gazdasági helyzetével, befektetéseivel és teljesítményével kapcsolatban - közölte a Mol.

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.