Vállalkozás hvg.hu 2012. március. 22. 13:21

Egyelőre nem őrzik az Operaházat

A Magyar Állami Operaház megszüntette az opera épülete, a külön címen lévő üzemháza és próbaterme, valamint az Erkel Színház vagyonvédelmére, továbbá járőrszolgálat és pénzkísérési szolgáltatások ellátására kiírt közbeszerzési eljárását − derül ki az uniós közbeszerzési értesítőből.

Az intézmény 2011. december 29-én írta ki a közbeszerzést (a hirdetmény december 31-én jelent meg az uniós közbeszerzési értesítőben), amit 2012. február 17-én módosított úgy, hogy az eredeti ajánlattételi határidő február 12-én lejárt – adta hírül a Napi Gazdaság Online.

hvg.hu

A módosítással szigorítottak a pályázati feltételeken. E szerint csak olyan cég felelt meg az eljáráson, amely az elmúlt két évben (2009−2010 helyett az új kiírás szerint 2010−2011-ben) rendelkezik összesen legalább nettó 100 millió forint értékű referenciával és ezen belül − új követelményként − minimum nettó 80 millió forintos, színházi objektum őrzés-védelmére, portaszolgálatára vonatkozó referenciával. Az is bekerült a pályázatba, hogy az ajánlattevőnek (az alvállalkozójával együtt) fel kell tudni mutatni az elmúlt két évben legalább egy, különösen védett személy részvételével zajló kormány-, állami vagy diplomáciai rendezvényen való közreműködésre vagy a Köztársasági Őrezreddel, Terrorelhárítási Központtal való együttműködésre vonatkozó referenciát

A pályázó cégnek még az ajánlatkérő által számítógéppel vissza-ellenőrizhető, elektromos járőrellenőrző rendszerrel, illetve legalább négy, kézi detektoros ellenőrző készülékkel is rendelkeznie kell − állt a módosításban. A pályázó cégeknek magánnyomozót is alkalmazniuk kell. Az eljárás ajánlattételi határidejét március 12-re módosította a Magyar Állami Operaház, az eljárás megszüntetéséről pedig március 16-án jelent meg tájékoztató a közbeszerzési értesítőben.

hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.