2011. október. 05. 05:34 MTI Utolsó frissítés: 2011. október. 05. 05:20 Vállalkozás

Népszabadság: csak a cégek harmada számol béremeléssel

A bérszínvonal stagnálásával számol 2012-ben a kis- és középvállalkozások vezetőinek többsége - írta a Népszabadság szerdán a Policy Agenda és az Ipsos felmérését ismertetve.

A felmérésben a válaszadók 51 százaléka mondta azt, hogy cégénél stagnálni fog a bérszínvonal, 24 százalékuk legfeljebb 5 százalékos bérnövekedéssel számol, ennél nagyobb, 5-10 százalék közötti emelkedést 9 százalékuk vár.

Regionális összevetésben a Nyugat-Dunántúlon az átlagosnál nagyobb arányban várnak bérnövekedést, míg Közép-Magyarországon az átlagtól elmaradóan.

A készülő új Munka törvénykönyve, amely a kormány várakozásai szerint rugalmasabbá teszi a munkaerőpiacot, a válaszadók szerint többnyire nem jár a munkaerővel kapcsolatos költségek csökkenésével - írta a lap.

A felmérésben a válaszadók 63 százaléka vélte úgy, hogy az új jogszabálynak nem lesz költségcsökkentő hatása, míg 13 százalékuk minimális, 8 százalékuk pedig jelentős költségnövekedésre számít.

Az új szabályozással kapcsolatos várakozásokat sem a vállalatok ágazata, sem területi elhelyezkedése nem befolyásolta érdemben - írta a Népszabadság.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.