2010. február. 09. 08:01 ecoline.hu Utolsó frissítés: 2010. február. 09. 08:03 Vállalkozás

Oroszország és az USA húzta a Richtert

A hazai gyógyszergyártó az október és december közötti három hónapban 70,27 milliárd forintos konszolidált árbevételt...

A hazai gyógyszergyártó az október és december közötti három hónapban 70,27 milliárd forintos konszolidált árbevételt realizált, 7,9 százalékkal magasabbat, mint 2008 hasonló időszakában, miközben az adózott eredmény 13,62 milliárd forintra csökkent. A nettó profit 2 százalékkal marad el az egy esztendővel korábban mérttől. A visszaesést ugyanakkor elsősorban az okozta, hogy a tavalyi hatalmas pénzügyi nyereséget nem tudta megismételni a cég, üzemi szinten ugyanakkor számottevő növekedést értek el: a 12,64 milliárdos eredmény majd duplája a 2008-asnak.

Érezhető gazdasági visszaesés

Az egész évet tekintve a csoport árbevétele 267,34 milliárd forintot tett ki, ami –részben a kedvező árfolyamhatásnak köszönhetően – 13 százalékos növekedést jelent. A vállalat gyorsjelentésében jelezte, hogy piacai többségén a jelentős devizaárfolyam-leértékelődésekkel járó gazdasági visszaesés kedvezőtlen hatást gyakorolt az euróban, illetve dollárban kifejezett forgalomra, ezt azonban ellensúlyozni tudta a két legnagyobb export piacon, Oroszországban és az USA-ban elért árbevétel-növekedés.

A teljes éves üzemi eredmény meghaladta a 49,22 milliárd forintot, ami 44,1 százalékkal magasabb az előző esztendőben realizált nyereségnél. A növekedés eredményeként a társaság üzleti eredményhányada a vizsgált időszakban a bázisidőszaki 14,4 százalékról 18,4 százalékra nőtt. Az adózott eredmény 2009-ben 51,05 milliárd forintra rúgott. Ez majd 23 százalékkal magasabb a 2008-asnál.

Ecoline

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.