Kik pályázhatnak legnagyobb eséllyel az NFT II. támogatására?
A január 30-án megjelent összesen 28, 4 milliárdos keretre azok pályázhatnak a legnagyobb sikerrel, akik a beruházást követően legalább 8-15 százalékos árbevételnövekedést vállalnak.
Az EU Pályázati Központ szerint elsősorban olyan vállalkozások számíthatnak támogatásra, akik a beruházást követően 8-15 százalékos árbevétel növekedést vállalnak. Amennyiben a tervezett növekedés nem valósul meg, úgy piaci kamattal növelve kell a támogatást visszafizetni, mely szintén pozitív változás. Az EU Pályázati Központ tapasztalata szerint a beruházást követően nő az árbevétel, tehát nem kell attól tartani, hogy visszafizetési kötelezettséggel kell számolniuk a támogatottaknak. Annak ellenére, hogy a korábban ismert tervezetekben meghatározott kritériumok nem változtak jelentősen, azért fontos megjegyezni, hogy az elkövetkező hónapokban folyamatosan jelennek meg a további pályázati lehetőségek. A hét második felében számíthatunk a képzéseket támogató és a Közép-magyarországi régió gazdaságfejlesztési pályázatainak meghirdetésére.
Pozitív változás a 2004-2006-os évek GVOP-s pályázataihoz képest, hogy a bírálati döntésig terjedő időszak rövidebb lesz, valamint a projekt fenntartási ideje is rövidül. Ezen felül a nyertes pályázóknak csupán 10 millió forintot meghaladó támogatás esetén kell biztosítékot nyújtaniuk, és a biztosítékadás menete valamint feltételei is rendkívül pályázóbaráttá váltak.Január 30-án jelentek meg a közel hétezer milliárd forintos keretből gazdálkodó Új Magyarország Fejlesztési Terv első pályázat felhívásai.
A tegnap megjelent öt pályázati kiírás keretében hat fejlesztési régióban 28,4 milliárd forint áll a támogatást igénylők rendelkezésére. A Gazdaságfejlesztési Operatív Program említett pályázatainak célja, hogy hozzájáruljanak a mikro- kis és középvállalkozások versenyképességének az erősítéséhez, ezáltal a gazdaság hosszú távon fenntartható növekedéséhez, valamint javítsák a foglalkoztatás helyzetét.