2006. december. 07. 19:26 hvg.hu Utolsó frissítés: 2006. december. 08. 12:17 Vállalkozás

Törvénytelen regisztrációs díjat szedni munkaközvetítésért

Miközben egyre többen vállalnak külföldön munkát - kihasználva az EU tagországok munkaerőpiacának egyre erőteljesebb liberalizációját - sokan nem tudják, hogy a magyarországi munkaközvetítőknek nincs joga tőlük regisztrációs, illetve közvetítői díjat beszedni.

A munkakeresők általában  nincsenek tisztában azzal, hogy a regisztrációs,  vagy másnéven a közvetítői díj fölösleges pénzkidobás. A magyar törvény értelmében ugyanis nem kell fizetniük a munkaközvetítő cégeknek. A kormányrendelet szó szerint így fogalmaz: „magán-munkaközvetítő a tevékenységéért a munkát keresővel szemben díjat, költséget nem számolhat fel.”

A közvetítői díj elkerülésére sajátos módszert dolgozott ki az EuroStar25 Magyarország Személyzeti Tanácsadó Kft.  A cég ügyfelétől, azaz a munkaadótól kasszírozza be a „honoráriumot”, mégpedig a kiközvetített munkavállaló ledolgozott órái után. „Célunk, hogy az ügyfél (azaz a munkaadó) elvárásainak megfelelően kiválasztott alkalmazott minél tovább  dolgozzon az adott munkahelyen. Ha az ügyfél elégedett, tovább alkalmazza a munkavállalót, így mindenki jól jár” – magyarázza Mark Brands, a cégcsoport vezérigazgatója és a cég társtulajdonosa. (A cégcsoportot összefogó holdingnak Belgiumban, Hollandiában, Dániában és Lengyelországban is vannak tagvállalatai.)

A cég jelenleg hegesztők, kamionsofőrök, CNC operátorok és programozók, valamint diákok számára kínál külföldön munkalehetőségeket. Folyamatosan vizsgálják, melyik szektorban vannak új lehetőségek, most indítják be például a beteg- és idősápolók közvetítését a Benelux államokba. Magyarországon többek között felszámoló cégekkel működnek együtt – mint Paulovics Péter értékesítési igazgató kifejti, - és segítik az elbocsátott dolgozók elhelyezkedését idehaza és külföldön. 

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.