2014. február. 06. 10:57 hvg.hu Utolsó frissítés: 2017. december. 19. 17:12 Karrier

Külföldre menne dolgozni a BGF-en végzettek harmada

A fiatal diplomások egyharmada tervez külföldi munkavállalást – közölte felmérése alapján a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF).

A 2008-ban, 2010-ben és 2012-ben végzett hallgatók 48 százaléka rendelkezett főállású munkaviszonnyal az abszolutórium megszerzésekor – derült ki a BGF felméréséből. Azok a hallgatók, akik a főiskolán a záróvizsgát követően kezdték az álláskeresést, átlagosan 35 helyre adtak be pályázatot, 6 százalékuk egy hónapon belül, 35 százalékuk pedig legfeljebb 5 hónapon belül talált magának állást.

A végzettek egyharmada tervezi, hogy a következő 5 év során Magyarországon kívül vállal munkát.

Szakmájukban 82 százalék helyezkedett el, nagy többségük (84 százalék) állandó jellegű és határozatlan idejű munkaszerződéssel, 14 százalék pedig határozott idejűvel. A megkérdezettek fele végzése óta egyetlen munkahelyen dolgozik, 26 százalékuk egyszer már váltott állást. Ennél több helyen a válaszadók 19 százaléka dolgozott.

Az egykori hallgatók közül 14 százalék dolgozott hosszabb-rövidebb ideig külföldön, átlagosan 26 hónapig. A célországokat tekintve a legtöbben az Egyesült Királyságban dolgoztak, vagy dolgoznak jelenleg is (18 százalék), míg Németországban és Ausztriában a hallgatók 16-16 százaléka vállalt állást.

A külföldön munkát vállalók 52 százalékának teljes mértékben, 40 százalékának részben, 7 százalékának pedig egyáltalán nem kapcsolódott az állása a végzettségéhez. Az öregdiákok 35 százaléka nyilatkozott úgy, hogy tervez külföldi munkavállalást a következő 5 évben, ugyanennyien zárkóznak el ettől, további 30 százalék pedig még nem döntött a kérdésben.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.