2013. december. 20. 12:41 MTI Utolsó frissítés: 2013. december. 20. 12:40 Karrier

Utcára vonulnának a Malév volt dolgozói

Demonstrációt terveznek a Malév egykori dolgozói, mert több mint ezren nem kapták meg az elbocsátásuk után járó végkielégítésüket - közölték a Malév munkavállalók érdekvédelmi szervezetei közös közleményben.

A légitársaság csődje után a magyar állam kifizette a Malév két korábbi leányvállalatától elbocsátott közel 700 dolgozó, a repülőgép-szerelők és földi kiszolgálók végkielégítését, ugyanakkor több mint ezren közel két éve várják juttatásaik kifizetését.

A közlemény szerint az Országgyűlés 2013 januári hatályba lépéssel törvényt módosított annak érdekében, hogy munkaerő-kölcsönző cégek is igénybe vehessék az állami bérgarancia alap forrásait, így több mint 300 kölcsönzött munkavállaló is hozzájutott jogos követeléséhez.

Az érdekképviseletek nem értik, hogy miért tesznek különbséget az állami cégektől elbocsátott munkavállalók között, az egyik miért kapja meg a jogos járandóságát teljes mértékben állami forrásból, míg a másik nem - olvasható a közleményben.

A közlemény szerint az érintettek ezért úgy döntöttek, hogy ha a helyzetük hamarosan nem változik, utcára vonulva adnak hangot követelésüknek itthon és külföldön egyaránt. Korábbi sajtóhírek szerint a Malév felszámolási eljárásának határidejét a bíróság 2014 június 31-ig meghosszabbította.

 

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.