2011. június. 30. 17:07 Utolsó frissítés: 2011. június. 30. 16:46 Karrier

Mit kérdezhet a jelentkező az állásinterjún?

Kérdezni tudni kell, vagy legalábbis érdemes minél hamarabb megtanulni, ha jó állásra fáj a fogunk. A cél persze nem csupán annyi, hogy lenyűgözzük az interjúztatót, és ezzel minél magasabb fizetést harcoljunk ki. Legalább ennyire fontos, hogy a ránk szabott pozíciót találjuk meg. Mit szabad és mit nem szerencsés megkérdezni az állásinterjún?

A legtöbb álláskereső számíthat arra, hogy az állásinterjú második felében az interjúztató hirtelen közli vele: „most Ön következik, kérdezzen!”. Ilyenkor sokaknak összeszorul a gyomra, a nyugalom látszatát azonban ilyenkor is érdemes megőrizni. A HR-esek nem titkolt célja ezzel ugyanis, hogy teszteljék a pályázót, kiderítsék, vannak-e önálló kérdései, gondolatai.

Hány körös a kiválasztási folyamat?
Ha kiválasztanak, van-e betanulási időszak?
Mikortól aktuális a pozíció betöltése?
Betöltötte-e már valaki korábban ezt a munkakört, vagy egy új pozícióról van szó?
Melyek a legfontosabb elvárások a munkával kapcsolatban?

A további kérdéseket és a folytatást a jobline.hu-n olvashatja.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.