Azzal gyanúsítják az IKEA-t Franciaországban, hogy évekig kémkedtek a dolgozóik után
Magánnyomozók és rendőrök közreműködésével gyűjtöttek információkat a náluk dolgozókról és a hozzájuk jelentkezőkről.
Magánnyomozók és rendőrök közreműködésével gyűjtöttek információkat a náluk dolgozókról és a hozzájuk jelentkezőkről.
Száz évet kell várni elhelyezésre egy pekingi idősotthonban az amúgy is idős jelentkezőknek: az 1100 helyre tízezren jelentkeznek. Az otthonban évente csupán tucatnyi az üresedés, és mivel viszonylag olcsó - már havi 25 ezer forintnyi összegért is bent lehet lakni -, igen népszerű.
Két napig lehetett jelentkezni (sajnos már lezárult) az egyik legjobban várt online szerepjáték, a Guild Wars 2...
Bizonyos kérdésekkel könnyen kiderítheti az álláskereső, milyen típusú interjúra számíthat, kivel beszélget majd, milyen előnyei, hátrányai lehetnek a meghirdetett pozíciónak, leendő munkahelynek. Ezután a pályázó gyorsan, alaposan felkészülhet a trükkös interjúkérdésekre.
Kérdezni tudni kell, vagy legalábbis érdemes minél hamarabb megtanulni, ha jó állásra fáj a fogunk. A cél persze nem csupán annyi, hogy lenyűgözzük az interjúztatót, és ezzel minél magasabb fizetést harcoljunk ki. Legalább ennyire fontos, hogy a ránk szabott pozíciót találjuk meg. Mit szabad és mit nem szerencsés megkérdezni az állásinterjún?
Megcsörren a telefon, és a várva várt állásinterjú-lehetőség hallatán görcsbe rándul a jelentkező gyomra. Noha ez a természetes reakció, mégis érdemes kigondolni, hogyan lehet a stresszfaktort kiszűrve úgy felkészülni a felvételi beszélgetésre, hogy a jelölt biztos befutó legyen. Mit ne ejtsen ki a száján a pályázó? Tippek.
Az állásinterjú összetett procedúra: a megpályázott posztra beküldött - és előszűrőként működő - önéletrajz mellett a jelölt szóbeli teljesítménye is sokat nyom a latban. Mi több, az állásinterjú második, harmadik körében már leginkább az számít, hogy meg tud-e felelni a munkaadó elvárásainak, válaszai - szóbeli teljesítménye alapján - átmegy-e a rostán. Ehhez azonban kérdeznie is kell. De hogyan és mit? Tippek.
Több mint tizenegyezren kerültek be pótfelvételivel az egyetemekre, főiskolákra - közölte a Nemzeti Erőforrás Minisztérium oktatási államtitkársága pénteken az MTI-vel. A ponthatárok délután öt óra után lesznek elérhetők a www.felvi.hu honlapon.
A felsőoktatási intézményekbe jelentkezők körében az idén a turizmus-vendéglátás, a gazdálkodási és menedzsment, valamint a jogász szakok a legnépszerűbbek, a felvételizők átlagosan három helyet jelöltek meg, a rekorder azonban ötven helyre pályázik - olvasható a Felvi.hu honlapon közzétett elemzésben.
Kevés a felsőoktatási intézményekbe jelentkező diák Romániában: a most kezdődő beiratkozási szakaszban nagyságrendekkel kevesebb hallgatóra számítanak az intézmények, mint az elmúlt években.
Elég egy pillantás az interjúztató unott arcára vagy a beszélgetés során beálló hosszú csönd, és aki tud olvasni a jelekből, egyből rájön, mi lesz az állásinterjú kimenetele. Előfordulhat, hogy a felvételi beszélgetéssel járó izgalom, stressz miatt – a kevésbe rutinos álláskeresők, de olykor-olykor még a gyakorlott pályázók is - figyelmen kívül hagyják azokat az egyértelmű jeleket, amelyek arra utalnak, hogy a felvételi beszélgetésnek nem lesz folytatása. Tanácsok.
Barátságos, kekeckedő, távolságtartó, de udvarias: a különféle stratégiákkal az interjúztatók kipuhatolhatják, valójában milyen tulajdonságaik vannak az álláshirdetésre jelentkezőknek, hogyan viselkednek stresszes helyzetben, ha nagy rajtuk a nyomás és tétje van a beszélgetésnek.